HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Mainstreamoví ideologisti už spievajú propagandistickú ódu na Hegera: Zmierlivý, príjemný, priateľský

Na snímke minister financií SR Eduard Heger (OĽaNO). FOTO TASR - Jaroslav Novák

Gabriela Kajtárová je politická redaktorka TV Markíza. Verejnosť od nej očakáva odstup, nezávislosť a kritické myslenie. V rozhovore pre 1.pluska.sk však zaspievala propagandistickú ódu na premiéra Eduarda Hegera. Nestrannosť od mainsteramu nečakajte.

Kajtárová v rozhovore povedala, že síce nechce premiéra Hegera vychvaľovať, no presne to urobila. Napríklad o ňom povedala, že je to nekonfliktný a príjemný človek. V rozpore s tým sú však jeho vystúpenia vo víkendových televíznych diskusných reláciách.

Náš zmierlivý Edo

„Eduard Heger, alebo teda Edo, ako ho všetci familiárne volajú, je veľmi zmierlivý človek. Tým, ako je príjemný, a to ho nechcem nejako vychvaľovať, ale hodnotím ho tak, ako ho hodnotia aj iní, že nevytvára konflikty, vie si sadnúť s ľuďmi a porozprávať sa s nimi aj neformálne. Vie počúvať. Môže byť ten zmierlivý prvok v politike. Je to človek bez káuz, z paneláka v Dúbravke. Má štyri deti, je aktívny v kresťanskom spoločenstve,“ uviedla Kajtárová.

SMER-SD odhalil nového ministra zdravotníctva Lengvarského, ako popierača korony

Vraj normálni a bežní ľudia z OĽANO

Podľa redaktorky najsledovanejšej slovenskej televízie sa za OĽANO do parlamentu dostali „normálni, bežní ľudia, čo je aj prípad Hegera“. Kajtárová neuviedla, koho ďalšieho z Matovičovej strany považuje za normálneho, bežného človeka. Rečnícky najaktívnejší poslanec klubu OĽANO je napríklad Jozef Pročko. Verejnosť zaujala výstredným správaním aj Romana Tabák a ďalší.

Heger: Ako sa máte, Gabika?

Redaktorka Kajtárová na jednej strane uviedla, že Heger používa pri komunikácii s médiami množstvo fráz, no vzápätí v rozhovore pre Plusku oceňuje, že „je dobré, že na zmene začal pán Heger v poslednom čase pracovať“.

Slovensko otvára oči a vidí, čo Matovič so Sulíkom priniesli. Chaos, chudobu a smrť

Politická reportérka Markízy dokonca prezradila, že má s Hegerom dôverný vzťah, premiér ju oslovuje počas rozhovorov v parlamente krstným menom.

„Je to otvorený človek, ktorý sa nevyhýba novinárom, občas sa pri nás zastaví na neformálne debaty. Absolvovala som s ním desiatky takýchto stretnutí. Keď sa vypnú kamery,  je vždy ochotný sa pristaviť a opýtať sa, Gabika, ako sa máte?“ vyznala sa v rozhovore Kajtárová.

Matematik Kollár: „Aby sme už dopekla nemuseli toľko zbytočne všetci klamať, že robíme niečo iné ako robíme“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info