fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

YouTube chce „chrániť“ autorov ukrytím kritiky ich videí

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Spoločnosť zatiaľ neplánuje zrušiť  hodnotenie „nepáči“ úplne. Vaše hodnotenie ale  nebude viditeľné pre ostatných. Diváci si tak nebudú môcť urobiť názor na základe hodnotení všetkých používateľov. Uviedol Tsargrad.tv.

Video služba YouTube prišla na to, ako ochrániť blogerov pred nepríjemnými divákmi. IT gigant je pripravený čiastočne zabrániť kritike videí, ktoré sa vám nepáčia. Na myšlienke už pracujú.

Ochrana „duševného zdravia“ autorov

Americká služba YouTube vyvinula nový dizajn, ktorý pomôže „chrániť duševné zdravie“ blogerov. Od starého dizajnu sa líši absenciou počítadla „nepáči sa mi“. Spoločnosť to už oznámila na svojom účte na Twitteri.

„Po spätnej väzbe od autorov videí o cielených útokoch typu „nepáči“ sme začali testovať niekoľko nových návrhov. Tie divákom neukazujú skóre „nepáči“. Ak ste boli zaradení do tohto malého experimentu, v nasledujúcich týždňoch si môžete všimnúť jeden z týchto návrhov,“ informoval YouTube.

Friedman: Neberte prezidenta USA tak vážne, je najslabším lídrom v euroamerickom svete

Kritizovať môžete, ale len v súkromí

Spoločnosť uviedla, že diváci budú môcť aj naďalej označovať, čo sa im nepáči a autori videí uvidia ich celkové skóre. Nebude ale viditeľné pre všetkých ostatných. Diváci si tak nebudú môcť urobiť názor na video na základe hodnotení všetkých používateľov.

Treba pripomenúť, že autori videí na YouTube už teraz majú možnosť vypnúť označenie „nepáči“. Ale v takom prípade musia zároveň vypnúť aj označenia „páči“. Keďže tieto dve funkcie sú navzájom prepojené. Niektorí autori ale zvyknú svoje videá odstrániť a nahrať znova. Tak sa snažia zbaviť veľkého počtu kliknutí „nepáči“.

Označenia „páči“ a „nepáči“ sú veľmi cenným nástrojom pre mnoho spoločností a blogerov. Pretože sú prostriedkom spojenia s publikom. V poslednej dobe však mnoho západných služieb začalo aktívne bojovať proti nepríjemným hodnoteniam. Aj počítadlo hodnotení Metacritic sa priznalo k takému postupu. Konkrétne zmazalo kritické hodnotenia pri filmoch, televíznych seriáloch a video hrách.

Povinný digitálny očkovací pas môže znamenať koniec slobody pre Západ. Systém vás už nepustí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info