fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Pozor! Zapáliť si cigaretku na ulici nesmiete, može vás to stáť až 1 659 eur

Ilustračné foto / pixabay

Príkazy a zákazy. Fajčiar to má v dnešnej dobe naozaj ťažké. Nie len, že nemôže fajčiť vo vnútorných priestoroch, na zastávkach MHD, v práci, v reštaurácii, v bare….Už nemôže nikto fajčiť ani vonku na ulici či v prírode. Proste skoro nikde. Jediné miesto, kde môžete fajčiť tak zostáva váš domov. 

Od 15. marca 2021 sa povinnosť prekrytia dýchacích ciest rozšírila na nosenie respirátora vo všetkých interiéroch. V exteriéroch je naďalej možné mať prekryté horné dýchacie cesty nielen respirátorom, ale aj rúškom, šálom alebo šatkou, informuje portál startitup.sk.

Ako vo všetkých pravidlách, aj v tých o rúškach existujú výnimky, no fajčiarov medzi nimi nenájdete. Dodržiavanie epidemiologických opatrení je prísne. Jednoducho povedané, zapáliť si cigaretku na ulici nesmieš.

Policajti pokutujú fajčiarov

Webnoviny informujú, že to potvrdila aj hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková.„Takáto činnosť nie je uvedená medzi výnimkami z povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest.“ Či sa ti to páči, alebo nie, ak si zapáliš cigaretu, policajti ťa môžu pokojne pokutovať. Sankcie zostávajú v blokovom konaní vo výške do 1 000 eur a v správnom konaní do 1 659 eur.

„Vláda je v rozklade a s ňou aj Plán obnovy,“ pripomína poslanec Ferenčák

Infikovať sa vírusom dá pokojne aj cez vydychovaný cigaretový dym. „Dym z cigariet obsahuje nielen toxíny a karcinogény, ale môže tiež obsahovať kvapôčky z dýchacích ciest od fajčiara, ktoré môžu prenášať vírus,“ dodala Račková.

„Vzhľadom na momentálnu epidemiologickú situáciu chceme vyzvať aj fajčiarov, aby rešpektovali opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia a dodržiavali tak zákaz vychádzania a pohybovania sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích ciest, píše sa na ich webovej stránke ÚVZ SR.

V nedeľu si opäť prestavíme čas a urobíme tak ešte zopárkrát. Covid totiž predĺžil striedanie času

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info