HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Bude Merkelová čeliť vysloveniu nedôvery v Bundestagu kvôli zlému manažovaniu opatrení v čase koronakrízy?

Angela Merkelová / Fotokoláž (via TASR (AP)

Nemecká spolková  kancelárka Angela Merkelová (CDU) odmieta, že by mala kvôli spornému manažmentu v čase koronakrízy čeliť v Bundestagu vysloveniu nedôvery, píše epochtime.de.

„Nie je to potrebné ,“ – vyhlásila kancelárka v relácii ARD „Brennpunkt“ a dodala: „Ľuďom som sa za chybu ospravedlnila. Verím, že to bola správne. Mám podporu vlády, aj parlamentu.“

Ľuďom sa ospravedlnila

Na spolkovej úrovni i v spolkových krajinách sa zrušilo jej rozhodnutie týkajúce sa opatrení počas veľkonočných sviatkov. Merkelová označila svoj postup za osobnú chybu a ľudí požiadala o prepáčenie.

Opozícia v Bundestagu ostro kritizovala manažovanie opatrení počas koronakrízy a požadovala lepšie zapojenie parlamentu. Ľavica, FDP a AFD vyzvali spolkovú kancelárku, aby v Bundestagu čelila vysloveniu nedôvery.

Ďalšia štúdia o (ne)účinnosti rúšok

Je dôležitejšie dostať pod kontrolu tretiu vlnu

Merkelová túto požiadavku odmietla. Podľa nej je oveľa dôležitejšie dostať pod kontrolu tretiu vlnu koronavírusu. „Vírus je agresívny. Je infekčnejší a na svojom konte má už veľa úmrtí,“ – vyhlásila kancelárka.

Merkelová odmietla svoje zlyhanie v krízovom manažovaní opatrení proti koronavírusu. „Verím, že sme všetci dosiahli pokrok v boji proti pandémii, ale čelíme aj neúspechom,“ – skonštatovala. „A ak sa v tak napätom a ťažkom období urobí chyba, to ešte neznamená, že sa bude opakovať.“

Kancelárka tiež obhajovala uznesenia prijaté v súvislosti s kontroverznými konferenciami s ministerskými predsedami. Stretnutia sú dôležité a má zmysel dohodnúť sa na niektorých spoločných veciach.

Nočné rokovania za zatvorenými dverami prinášajú len systematické chyby

V diskusii sa Marco Buschmann (FDP) spýtal kancelárky, kedy sa závery súvisiace s koronakrízou opäť dostanú do Bundestagu. Poznamenal tiež, že ak sa rozhoduje v noci za zatvorenými dverami, produkuje to len systematické chyby, a takýto spôsob rozhodovania v čase krízy je zlý pre krajinu, uzatvára epocheimes.de.

„Trójsky kôň.“ Američania zaznamenali podozrivé zvláštnosti v úradovaní Bidena

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info