fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Nám Sputnik položil koalíciu. Nemci s Rusmi vďaka nemu rozbiehajú očkovaciu turistiku

Ilustračný obrázok / pixabay

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa plánuje novú formu turistiky. Na moskovskom letisku Domodedovo chce zaistiť exkluzívne „Corona Lounge“ pre bohatých nemeckých záujemcov o vakcináciu Sputnikom V. Nemci dokonca nemusia opustiť tranzitný priestor, píše portál spravodaj.net.  

Majetní Nemci so záujmom o očkovanie proti Covid-19 a nespadajúci do v súčasnosti zaočkovávaných kategórií, hľadajú prístup k ruskej vakcíne. Najmä kvôli slimačiemu tempu očkovania sa Sputniku V dožaduje čoraz väčšie množstvo Nemcov.

„Letisko Moskva Domodedovo má v príletovom tranzitnom priestore miesto všeobecného očkovania. Toto očkovacie stredisko je otvorené pre zamestnancov letiska, ruských občanov a cudzincov s povolením na pobyt v Rusku. V súčasnosti v moskovskom Domodedove nie je salónik spoločnosti Lufthansa,” informoval hovorca spoločnosti. 

Podľa portálu BNE IntelliNews sa rokovania spoločnosti Lufthansa s ruským ministerstvom zahraničia o zriadení pravidelnej linky medzi frankfurtským letiskom a moskovským Domodedovom, druhým najväčším letiskom Moskvy, blížia k záveru.

Maturanti tešte sa: Minister oznámil, že maturity v tomto školskom roku nebudú!

Existujú vraj aj plány na rozšírenie letového vakcinačného programu na lety z Zürichu a Viedne a iných destinácií, kde je dopyt po očkovaní. 

Prevádzka Lufthansy je teraz takmer úplne uzemnená pandémiou Covid-19, očkovacie lety by teda boli dobrým komerčným príspevkom. 

Náklady na balíček očkovacej turistiky, ktorý by zahŕňal dva spiatočné lety do Moskvy, by podľa zdroja BNE IntelliNews predstavovali približne 1 000 eur. Sputnik stojí len 10 eur za jednu dávku, čo z neho robí jednu z najdostupnejších vakcín na svete.

Pripomeňme, že nemecká kancelárka Angela Merkelová hovorila s ruským prezidentom Putinom nielen na tému možnosti dodávok Sputnika V, ale aj možného vybudovania výrobného závodu na túto vakcínu v Nemecku. 

K smrti Lučanského si dám predvolať aj novinárku Tódovú a Kotlebu, prezradil Radačovský

.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info