fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Oficiálne liekové agentúry riadia farmafirmy, hovorí MUDr. Marec

MUDr. Jozef Marec / Facebook

Lieková agentúra EMA už raz schválila liek, po ktorom reumatici masovo umierali. Lenže to je tak, keď oficiálne liekové agentúry riadia farma-firmy, píše na sociálnej sieti pediater a primár detského oddelenia Kysuckej nemocnice v Čadci MUDr. Jozef Marec.

Rovnaké vakcíny, rozdielny prístup

MUDr. Marec v komentári na sociálnej sieti poukazuje na rozdielny prístup Európskej liekovej agentúry (EMA) k registrácii jednotlivých vakcín proti ochoreniu Covid-19. Kým s registráciou ruskej vakcín Sputnika V sa podľa lekára ponáhľať isto aspoň pol roka nebude, vakcínu spoločnosti Johnson and Johnson schválili v pomerne rekordnom čase.

„A viete čo je sranda? Že tieto dve vakcíny majú fakticky navlas rovnaké zloženie. A to, že je vakcína Johnson a Johnson len jednorazová, asi súvisí s vyššou náložou vakcinačného materiálu. Čiže nie je podstatné, či máte vytvorené protilátky a ste epidemiologicky nezávadný. Ale je podstatné, ako ste epidemiologicky politicky správne orientovaný. Tak nech Sputnik kysne v skladoch, ľudia nech dochnú ako psy, hlavne že budeme v zástupe. Zrejme. Lebo kto sa plazí, ten sa aspoň nepotkne,“ píše v súvislosti s tzv. „zelenými covid pasmi“ na cestovanie Marec. Podľa jeho slov EÚ takto potláča základné heslo seba samej – voľný pohyb tovaru a osôb.

Popredný virológ varuje pred hromadnými úmrtiami kvôli očkovaniu proti koronavírusu

Boli blažení a potom začali umierať

V príspevku sa ďalej zameriava priamo na agentúru EMA. Podľa lekára sú Európska lieková agentúra spolu s americkou FDA skorumpované a spolitizované organizácie. Miešajú karty s najväčšími hráčmi na farma trhu ( Big Farma).

„Zatiaľ najväčší škandál mala asi EMA v súvislosti s liekom Vioxx – výrobca nemecká firma Merck SaD začiatkom tisícročia. Tento liek, tzv. inhibítor COX2 bol variantom tzv. nesteroidných protizápalových antireumatík NSAID, ako boli napr. acylpyrín, ibalgin, ktoré však mali a majú nežiadúce účinky hlavne na sliznicu žalúdka. Ich modifikácia – lieky COX2 tieto NÚ mať nemali. EMA schválila tento liek na použitie a bol veľmi úspešný. V anglosaskej literatúre dostal názov dokonca painkiller. Reumatici boli blažení. Ale potom začali masovo umierať! Na infarkty a porážky,“ približuje lekár.

Na scéne je znova IG Farben

Tvrdí, že EMA schválila tento liek len po formálnom posúdení, a to napriek tomu, že s veľmi podobným liekom z tejto skupiny mala svetový škandál ďalšia spoločnosť USA Eli Lilly asi 15 rokov predtým.

„Liek musela stiahnuť z trhu a vyplatila miliardy dolárov na odškodnom. Lenže to je tak, keď rádoby oficiálne liekové agentúry riadia farma-firmy. Niektoré z nich sú priamymi dcérami nechvalne známeho chemického gigantu IG Farben. Poznáte to nie? Cyclon,“ dodáva na záver s tým, že takéto agentúry rozhodujú vlastne o živote ľudí.

Dáta bez pátosu: Keby sme nemali úctu, tak povieme: Berte metly a vyžeňte tú háveď (z vlády)!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info