fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Putin reaguje na Bidenovu urážku: „Ak ma nazýva zabijakom, tak sa len pozerá do zrkadla“

Ruský prezident Vladimir Putin / Sputnik
Americký vodca Joe Biden označil ruského prezidenta za vraha a sľúbil, že Moskva „zaplatí cenu“ za zasahovanie do volieb v USA v roku 2020. V prospech jeho oponenta Donalda Trumpa. Ruský vodca Vladimír Putin zaželal Joeovi Bidenovi ako odpoveď všetko dobré, informuje portál RT.

Vo štvrtok Putin vo svojom prejave naznačil, že Biden môže premietať, pričom poznamenal, že hodnotenie iných krajín „je ako pohľad do zrkadla“. „Keď som bol dieťa, keď sme sa medzi sebou hádali na ihrisku, hovorili sme: ‚Čokoľvek, čo hovoríte o ostatných, je to, čo ste vy,“ dodal Putin.

V stredu sa Bidena opýtal moderátor ABC News George Stephanopoulos, či si myslí, že Putin je „vrah“. A odpovedal kladne. Poznamenal tiež, že varoval ruského prezidenta, že Washington bude dôrazne reagovať. Ak získa dôkazy o zasahovaní do prezidentských volieb v roku 2020.

Hrozí vojna! Senilný ded Biden sa zbláznil a urazil ruský národ, tvrdí Blaha

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Jen Psakiová odmietla objasniť, či je Bidenovo vyhlásenie metaforou.
Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v reakcii na to označil Bidenovo vyhlásenie za „veľmi zlé“. Obvinil Biely dom, že to s „nadviazaním vzťahu“ s Moskvou nemyslí vážne.

Začiatkom tohto týždňa sa v spoločnej správe washingtonských špionážnych agentúr tvrdilo, že Moskva počas amerických prezidentských volieb viedla kampaň na „očiernenie“ Bidenovej reputácie. Toto obvinenie Kremeľ poprel.

Posledné Bidenove vyhlásenia predstavujú veľkú eskaláciu v už aj tak sa zhoršujúcich vzťahoch medzi Ruskom a USA. V stredu večer Moskva odvolala svojho veľvyslanca vo Washingtone Anatolija Antonova, aby rokoval o ďalších krokoch Kremľa.

Nemci sa chodia dať zaočkovať Sputnikom V až do Moskvy. V Nemecku sa totiž očkuje slimačím tempom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info