HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Gustáv Murín komentuje europoslanca Šimečku: „Nemal tento pán ako batoľa, preležaniny hlavičky?“

Gustáv Murín
Gustáv Murín. FB Gustáva Murína

Europoslanec a podpredseda Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka si myslí, že Rusko a Putinovi oligarchovia potrebujú Európsku úniu viac, ako Európska únia ich. Gustáv Murín si zase myslí, že Šimečka ako batoľa, musel mať zdravotné problémy s hlavičkou.

Murín si všíma čudné hry advokátky Evy Mišíkovej: Lučanského odmietla, Pčolinský jej nevadí

Téma Navaľnyj neutícha. Jedným z tých, ktorí jeho uväznenie odmieta akceptovať, je aj europoslanec Michal Šimečka. Opozičný politik a kritik Kremľa Alexej Navaľnyj sa 17. januára vrátil z Nemecka, kde sa päť mesiacov zotavoval z vlaňajšej augustovej údajnej otravy Novičokom. Moskovský súd ho poslal následne do väzenia, keďže podľa ruských orgánov porušil pravidlá podmienečného odsúdenia z roku 2014.

Explózia u liberálov

V tábore liberálov nastala explózia. Okamžite odsúdili porušovanie Navaľného ľudských práv. Za to si Putin podľa nich zaslúži ďalšie sankcie. Medzi kritikov Moskvy patrí aj Michal Šimečka, ktorý napriek tomu, že je  údajne za dobré vzťahy s Ruskom, aj naďalej trvá na protiruských sankciách.

Pre tlačovú agentúru SITA uviedol:„ Rusko a Putinovi oligarchovia v skutočnosti potrebujú Európsku úniu viac, ako my ich. Potrebujú náš trh, na ktorý vyvážajú suroviny a produkty, potrebujú naše banky a obchodných partnerov. Práve principiálny, pevný postoj pomôže EÚ vo vzťahu s Ruskom viac, ako keď ustupujeme z demokratických hodnôt a nekryjeme naše reči skutkami,“ cituje europoslanca Denník Slovensko.

Nemal preležaniny?

Šimečkovu schizofréniu a absolútnu absenciu chápania ruského zmýšľania komentoval aj spisovateľ Gustáv Murín: „No, ja nerád posudzujem ľudí podľa hlavy, ale nemal tento pán ako batoľa preležaniny hlavičky?“

Rusko preruší vzťahy s EÚ, ak v súvislosti s uväznením Alexeja Navaľného uvalí na Moskvu nové sankcie. Takéto vyhrážky a vydieranie nemohli a ani nezostali dlho bez odpovede. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v televíznom vystúpení uviedol, že ak EÚ v súvislosti s uväznením Alexeja Navaľného k takémuto kroku pristúpi, Rusko s ňou preruší vzťahy. Šimečka je aj napriek tomu za sankcie. Je za to „aby boli zacielené voči konkrétnym príslušníkom Putinovho režimu“, napísal Denník Slovensko.

Tento nápad, ako exemplárne potrestať Rusko, spisovateľ Gustáv Murín, okomentoval názorom jedného z diskutérov na Facebooku:,, Odporúčam dlhý liečebný proces na akútny zápal mozgových blán. Je dovolené brať na ukľudnenie prášky, tabletky, chodenie na čerstvý vzduch a aktívne sa neukazovať na verejnosti.“

Progresívny europoslanec Šimečka: Chcem sankcie proti Rusku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info