Advokátka: Nevidím ani jeden dôvod na väzobné stíhanie Vladimíra Pčolinského
13 | 03 | 2021 I tasr

Advokátka Eva Mišíková nevidí ani jeden dôvod na väzobné stíhanie jej klienta - obvineného riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského.


Uviedla pre TASR obhajkyňa a opakovane zdôraznila, že absentuje aj jeden z materiálnych predpokladov väzby. A to dôvodné podozrenie zo spáchania skutku. "Môj klient sa riadil stanoviskom Národného bezpečnostného úradu (NBÚ), ktoré bolo zaslané SIS 15. februára. Nevypovedal ku konkrétnym informáciám ktoré považoval za povinnosť o nich dodržiavať mlčanlivosť. Keďže ide o spravodajské rozpracovanie a použitie konkrétnych prostriedkov v režime vyhradené a dôverné," vysvetlila Mišíková.

Podarí sa Lipšicovi, čo sa nepodarilo Harabinovi? Zruší sa špeciálna prokuratúra?
Vďaka osobe Daniela Lipšica sa môže stať, že špeciálna prokuratúra bude paralyzovaná v každej väčšej kauze. Rovno ju teda môžu zrušiť. D. Lipšic je totiž v permanentnom konflikte záujmov. Ak jediný spôsob, ako zabezpečiť nezávislé vyšetrovanie, je... Čítať ďalej
13 | 03 | 2021 | Petra Demková

Mohol by si privodiť trestné stíhanie

Ako zdôraznila, Vladimír P. dospel totižto k záveru, že by si prípadne mohol privodiť trestné stíhanie za to, že uviedol utajované skutočnosti, podľa príslušného ustanovenia Trestného zákona. "Ak mu takéto niečo nehrozí, nie je dôvod na to, aby na súde nevypovedal o týchto skutočnostiach," povedala Mišíková. Reagovala tak informáciu ktorú v piatok (12.3.) poskytla médiám hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová, že obvinený má právo sa vyjadriť ku všetkým skutočnostiam, ktoré sa mu kladú za vinu a toto nie je obmedzené ani predmetom ochrany utajovaných skutočností. Návrh na väzobné stíhanie Vladimíra P. Mišíkovej ešte doručený nebol.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) návrh na vzatie do väzby Vladimíra P. z dôvodu možného pokračovania v trestnej činnosti a z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov. Podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby obvineného zo strany vyšetrovateľa bol doručený prokurátorovi ÚŠP v piatok (12.3.). Zatiaľ nie je známy termín kedy bude sudca pre prípravné konanie ŠTS o návrhu rozhodovať.

Vladimíra P. zadržali príslušníci NAKA vo štvrtok (11.3.) v skorých ranných hodinách. Obvinili ho z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris B. mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava K. vo výške 40.000 eur. Úplatok mal byť za to, aby SIS nesledovala Zoroslava K. Advokátka Vladimíra K.

 

Prokurátor podal na súd návrh na väzobné stíhanie riaditeľa SIS Pčolinského (AKTUALIZOVANÉ)
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) návrh na vzatie do väzby obvineného riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra P. z dôvodu možného pokračovania v trestnej činnosti a z... Čítať ďalej
13 | 03 | 2021 | tasr