fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Fico prirovnal vládu ku kmeňu šimpanzov – najprv bitka, potom skupinový sex!

Predseda strany SMER-SD Robert Fico Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Expremiér Robert Fico si tentokrát zobral na paškál aktuálnu politickú situáciu, rekonštrukciu vlády, Matovičove faux pas so „žartíkom” s Ukrajinou. A vládu vyzval, aby prestali otravovať ľudí s ich vnútornými vecami. Podľa jeho slov, jediné o čo vláde ide sú len ich zadky, informuje portál ereport.sk.

 „Ani rekonštrukcia, ani výmena vo vláde nikomu v tejto krajine nepomôže,” skonštatoval Fico na štvrtkovej tlačovej konferencii. Usúdil, že vláda je rozvrátená vzťahovo i osobnostne a sú v nej nevzdelaní ľudia.

Vo fungovaní vlády podľa neho nič nezmení ani odchod ministrov. Jediná cesta na riešenie sú podľa neho predčasné voľby. Buď to, alebo by mal kabinet začať „reálne makať”.

Situáciu vo vláde a konanie koalície prirovnal ku kmeňu šimpanzov, ktorý žije v Afrike. „V Afrike žije jeden kmeň šimpanzov. A tie šimpanzy, keď sa stretnú na jednom strome tak zistia, že sa musia pobiť o to ovocie, ktoré na tom strome je. Najprv sa strašne pohádajú a potom celý ten problém vyriešia skupinovým sexom. A na konci sa spolu najedia a odídu,” opísal expremiér vládu zvláštnym spôsobom.

Chce Západ vymeniť Matoviča? Taraba v tom má jasno

„Ak je pre nás teraz najväčšou výzvou COVID-19, tak by sme očakávali, že na čele štátu bude jednotný tím, ktorý bude bojovať, a to aj s chybami, my by sme tomuto tímu pomáhali,” presviedčal šéf Smeru-SD.

V závere si Fico neodpustil komentár k novinke v prípade Moniky Jankovskej. Tvrdí, že keď včera na sociálnej sieti Igor Matovič upozornil, že sa dnes môžeme tešiť na dve veľké veci, jedna z nich sa určite týkala bývalej štátnej tajomníčky.

Chmelár žiada od médií a politikov, zavádzajúcich o registrácii Sputnika, ospravedlnenie

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info