fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matoviča má už plné zuby aj Kiska: Premiérom nemôže byť niekto, kto nenávidí ľudí

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Premiérom nemôže byť niekto, kto nenávidí ľudí pre iný názor. Dokonca členov vlastnej vlády. O Igorovi Matovičovi to povedal exprezident Andrej Kiska v rozhovore pre provládny denníkn.sk.

„Súhlasím s Mirom Kollárom, že nie je jednoduché byť v koalícii a vidieť, ako často neprofesionálne a pod vplyvom svojho ega vládne Igor Matovič. Úlohou premiéra je vládu a koalíciu spájať. Je na ňom, aby vláda navonok pôsobila jednotne a hovorila jednou rečou. Premiér nemôže byť ten, kto nenávidí ľudí preto, lebo majú iný názor. Dokonca členov vlastnej vlády,“ povedal Kiska

Podľa neho Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí nezvládajú boj s pandémiou. „Takže rozumiem, že keď niekto sedí ako člen koaličnej strany v parlamente a sleduje, koľko amaterizmu a zlých rozhodnutí sa robí, musí byť nesmierne frustrovaný,“ vyhlásil exprezident.

Kiska tvrdí, že sám Matovič uznal, že nechcel byť premiérom. Napokon to zobral a doplácame na to všetci.

Advokátka Krajníková o kauze Poprad: Neexistuje priestupok o neprekrytí dýchacích ciest!

Kiska na adresu ministra Krajčího povedal, že by ho vyzval, „aby prijal politickú zodpovednosť a zvážil zotrvanie vo funkcii“.

„Osobne som presvedčený, že minister Krajčí robí svoju prácu s najväčším zanietením a dáva do toho všetko. To je však problém nášho štátu. Neraz vieme pomenovať problém, dokonca aj vidíme riešenia, len ich nevieme presadiť v praxi. Na to treba kompetentných, čestných a schopných ľudí. O čestnosti Mareka Krajčího nepochybujem. O práci ministra však hovoria jeho výsledky. A tie sú strašné,“ povedal Kiska.

Blaha: Tragédia Jána a Martiny koalícia zneužíva na lacnú politiku – z tej teatrálnosti až mrazí

Na adresu prezidentky Zuzany Čaputovej sa jej predchodca vyjadril, že je na ňu hrdý. Vzápätí tajomne dodal, že „by som nepovažoval za slušné komentovať, či niečo urobila tak, alebo to mala urobiť inak“.

Počet nových prípadov ochorenia Covid-19 na celom svete klesol od januára o polovicu

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info