fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Šéf OH v Tokiu má problém so ženami vo vedení. Vraj sú príliš „ukecané“

JB 30 Tokio - Prezident organizaèného výboru OH Tokio 2020 Joširo Mori FOTO TASR/AP Tokyo Olympic and Paralympic Games Organising Committee (TOGOC) President Yoshiro Mori speaks to the media after a video conference with IOC President Thomas Bach at the TOGOC headquarters in Tokyo Thursday, Jan. 28, 2021. The IOC and organizers in Japan repeatedly insisted on Wednesday there is no Plan B for the Tokyo Games, which were already postponed by one year during the coronavirus pandemic. (Takashi Aoyama/Pool Photo via AP)

Šéf olympijských hier v Tokiu 2020 bol zaradený medzi sexistov po tom, čo sa sťažoval na príliš dlhé zasadania. Podľa neho to súvisí s tým, že ženy v predstavenstve „majú ťažkosti“ so stručným rozprávaním, konštatuje portál Breitbart.

Podľa denníka Asahi Shimbun 83-ročný Joširo Mori, bývalý predseda vlády, povedal členom Japonského olympijského výboru (JOC) „že stretnutia predstavenstva so ženami trvajú veľa času“.

„Keď zvýšite počet výkonných žien, ak ich rečnícky čas nie je do istej miery obmedzený, majú ťažkosti s dokončením, čo je nepríjemné,“ uviedol Mori a pokračoval: „Ženy sú súťaživé. Keď jedna zdvihne ruku, ostatné si myslia, že musia tiež hovoriť. Preto všetky rozprávajú.“

V utorok Mori uviedol, že hry budú pokračovať podľa toho „ako sa bude vyvíjať pandémia koronavírusu“. „Mali by sme pokračovať v diskusii o tom, či tieto hry usporiadame alebo nie. Ale mali by sme diskutovať aj o tom, ako by sme rozhovory mali viesť,“ znela Moriho správa pre členov japonskej vládnucej Liberálnodemokratickej strany.

Čínsky vírus nepochádza iba z Číny, tvrdí Fauci

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info