Ďalší starosta vypovedá poslušnosť vláde. Testovanie je nezmysel, tvrdí
03 | 02 | 2021 I Imrich Kovačič

Branislav Becík, starosta obce Dvory nad Žitavou, verejne vyhlásil, že vypovedá poslušnosť súčasnej vláde.


Oznámil to prostredníctvom videa, ktoré zverejnil na sociálnej sieti. Becík vo videu verejne vyhlásil, že končí so skríningovým testovaním v obci, pretože ho považuje za nezmyselné. Podľa neho testovanie "vystavuje riziku zdravých obyvateľov".

„Prikláňam sa k odporúčaniam odborníkov, ktorí hovoria, že by sa mali testovať len ohniská. Posledné dva mesiace boli vyťažení naši zamestnanci, ktorí riešili príkazy a nariadenia, ktoré sa menili z hodiny na hodinu. Lebo testovanie… Dva mesiace sme boli len pritakávači a posluhovači,“ povedal Becík.

V Dvoroch však zostáva otvorené mobilné odberné miesto počas pracovných dní, dokonca zvyšujú kapacitu. Obec dokonca zabezpečí respirátory a vitamíny pre svojich obyvateľov.

„Naša samospráva začína od dnešného dňa pracovať tak, ako to bolo pred šialenstvom, ktoré Matovič a spol. na nás vymysleli,“ povedal Becík. Od pondelka chce otvoriť materské školy, rozbehne verejné obstarávanie na rekonštrukciu ciest a chodníkov, prípravu podkladov na rekonštrukciu kultúrneho domu…

ŠKANDÁL: Krajčí prichytený pri porušovaní vlastných nariadení
Na internete sa objavila fotografia z rokovania vlády, na ktorej je v pozadí vidieť ako minister Krajčí porušuje vládou nariadené obmedzenia. Čítať ďalej
03 | 02 | 2021 | Imrich Kovačič


„Začíname sa opäť venovať tomu, od čoho tu samospráva je. Odmietam a zároveň vypovedám poslušnosť vláde, ktorá si z nás urobila trhací kalendár,“ dodal Becík.

„Som pripravený kedykoľvek chrániť našich obyvateľov. No dnes ich musím chrániť pred psychopatickou vládou neodborníkov. Dúfam, že tento môj krok budú nasledovať aj ďalší starostovia, lebo len takýmto krokom otvoríme oči naším obyvateľom, čo sa bláznov a polobláznov si zvolili a riadia tento štát,“ povedal v závere Becík.

Branislav Becík je už po druhý raz starostom vyše päťtisícových Dvorov nad Žitavou v okrese Nové Zámky. V ostatných parlamentných voľbách neúspešne kandidoval do parlamentu za stranu Dobrá voľba. Jeho otec Stanislav Becík bol ministrom pôdohospodárstva v rokoch 2008 až 2010 v tričku HZDS.

&v=211153527407196

Radový policajt vláde: Vážne chcete ľudí kontrolovať cez SMS? Poďte si to skúsiť do ulíc sami
01 | 02 | 2021 | editor01hd