HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Primátor Mikuláša si kúpil z mestského rozpočtu tri lyžiarske bundy za 800 eur. Vraj bežná prax…

tasr

„Primátor Liptovského Mikuláša si za mestské peniaze kúpil tri lyžiarske bundy za 800 €. Ide o ochranný odev, bráni sa… Lyžiarske bundy Rossignol mesto navyše nakúpilo predražené.“ Konštatuje stroho web refresher.sk.

 

Nie je to prvý raz, keď zostáva rozum stáť nad – minimálne – svojvôľou štátnych a samosprávnych úradníkov, ktorí si dokážu do rôznych im zverených fondov zaúčtovať čokoľvek. Fondy sú síce naše, spoločné, ale kávičky, chlebíčky, počítače, telefóny, autá a najnovšie oblečenie z nich už iba tých, ktorí majú na ne podpisové právo.

 

Pellegrini: Holý vyzýval ľudí, aby necestovali, ale sám požiadal o papalášsku výnimku

„Primátor Liptovského Mikuláša a poslanec mimoparlamentnej strany Hlas-SD Ján Blcháč si nakúpil tri lyžiarske bundy za 795 €, ktoré zaplatila mestská kasa. Ide o modré bundy značky Rossingol“, informuje zdroj.

„Podľa faktúry vystavenej maloobchodom so športovými potrebami SKL s.r.o. so sídlom v Dolnom Kubíne totiž jedna bunda stála približne 300 €. V internetových obchodoch sa však tento model predáva v cenových reláciách od 150 do 190 €.“ Iba mimochodom pripomína refresher.sk.

Čarovne znie vyjadrenie hovorkyne mesta Viktória Čapčíkovej, ktorá tvrdí, že „išlo o štandardný nákup. Lyžiarske bundy mesto považuje za ochranný odev proti chladu. Naposledy vraj zabezpečovali riadenie havarijného stavu, keď v meste roztrhlo hlavné vodovodné potrubie.“

Blanár: Tvárili sa, že ide o strategické výnimky, ale išlo o papalášske výhody

„Bundy sú riadne označené funkciou a logom mesta, pretože ide výlučne o pracovný, nie súkromný odev a sú farebne odlíšené, primátor ako šéf krízového štábu má inú farbu bundy, ako ostatní členovia, aby boli v teréne dostatočne identifikovateľní,“ dodáva hovorkyňa mesta Čapčíková.

Ide vraj  – podľa hovorkyne, ktorú citoval refresher.sk o štandardný postup pri zabezpečovaní pracovných odevov aj v iných samosprávach. S tým možno súhlasiť, podľa zistení redakcie HD je naozaj tento model a jeho používanie rozšírené aj na kumulovaných postoch – poslanec a funkcionár samosprávy. Teda, dobre platených.

Ak je to bežná prax, tak potom všetci drobní podnikatelia, živnostníci aj z eseročiek si pokojne môžu v daňovom priznaní zarátavať odevy ako ochranné odevy proti zime, chladu, mrazu, dažďu, suchu, teplu, ale aj zvedavým pohľadom – veď sú to pracovné odevy a teda odpočítateľná položka.

Matovič opozícii: „Papalášizmus je brať tisíce v čistom mesačne a celý rok ho..o robiť“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info