HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ruský vojenský priemysel vyvinul priam nadpozemský „nezničiteľný“ materiál (VIDEO)

Screenshot videa / YouTube (@Телеканал Первый Ярославский. Ярославль)

Donedávna iba vedecká fantastika, opäť premenená na realitu. Ruskí vedci vyvinuli špeciálny polymérový materiál, ktorý sa dokáže po poškodený sám regenerovať.

V spoločnosti Pereslavl-Zalessky vytvorili špecialisti polymérovýy materiál, ktorý má nadpozemské vlastnosti. Napokon, je určený pre letecký a vesmírny priemysel. Informáciu v podobe horúcej aktuality priniesol portál vpk.name.

Pereslavský vedecký výskumný ústav pre vesmírne a letecké materiály (NIIKAM) oznámil, že má k dispozícii reálnu vzorku materiálu, ktorý nehorí v ohni a nepotápa sa vo vode. Ide o akúsi zlúčeninu kyanát-éteru. Je desaťkrát ľahšia ako hliník, odoláva teplotám nad tisíc stupňov a perfektne udržuje teplo.

Je ťažké uveriť v niečo také, ale iba nie pre tých zasvätených. „Toto je materiál, ktorý sme zo zlúčeniny vyrobili – špeciálny plast, ktorý je desaťkrát ľahší ako voda a 28 krát ľahší ako hliník. Tu sú následky testu plynovým horákom. 1300 stupňov. Päť minút pod plameňom. Nezničilo to vzorku, “uviedol Vasily Aristov, generálny riaditeľ NIIKAM.

Avšak nielen vysoké zaťaženie a teplotu znesie nový materiál. Ani guľka nezaberie. Vývoj sa nazýva aristid. Menom starogréckeho filozofa a veliteľa. Aristid prichádza s materiálom, ktorý sám obnoví svoje poškodenia. Priestrel, stopy po explózii, akúkoľvek perforáciu či pokus o zničenie napríklad demoláciou.

Rusko testuje bezpilotný ťažký bombardovací dron Dobrovoľník (video)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info