fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Primátor Kežmarku Ferenčák: Matovič pri prezentovaní výsledkov testovania zavádzal

Zdroj: FB Jána Ferenčáka

Premiér Igor Matovič pri prezentovaní výsledkov vynúteného celoplošného testovania nehovoril pravdu a zavádzal. Tvrdí to primátor Kežmarku a poslanec NR SR Ján Ferenčák, informuje portál topky.sk

Ferenčák hovorí, že to nepridáva vláde na dôvere. Podotkol tiež, že zástupcovia samospráv a Únie miest Slovenska sa chceli stretnúť s vládou ešte pred prezentovaním výsledkov a hovoriť o ďalšom postupe, no premiér informoval o dátach skôr. Podpredseda Hlasu-SD Richard Raši dodal, že rozhodovať o tom, ktoré okresy sa budú testovať v druhom kole, mali odborníci na základe relevantných dát.

Ferenčák tvrdí, že premiér pri prezentovaní dát v utorok zavádzal a jeho čísla sa nezakladali na pravde. Tvrdí, že v Kežmarku mali iné dáta a iný podiel pozitivity občanov. Hovorí, že na základe tabuľky premiéra mali 382 pozitívnych, pričom na odberných miestach ich evidujú len 303, informujú topky.sk. Ferenčák sa pýta teda, kde sa vzalo tých 79 pozitívnych navyše. Dodal, že po tlačovej konferencii premiéra sa mu ozvali ďalší zástupcovia samospráv, že čísla nesedia ani im. „Neviem, či je to amaterizmus alebo zámer,“ podotkol.

Primátor Galanty Paška: Testovanie nie je liečenie. Aj o našom okrese zverejnili nepresné čísla

Ferenčák tiež povedal, že v okrese Kežmarok evidujú aj obce, ktoré mali mieru pozitivity nad tri percentá. „Dodnes nik nekoná a ľudia v týchto obciach môžu nákazu ďalej roznášať po celom okrese,“ dodal. Ak vláda chcela zabrániť šíreniu vírusu, mala okamžite konať lokálne a uzatvoriť tieto oblasti. V súvislosti s ďalším kolom testovania povedal, že samosprávy stále nevedia, ktorých okresov sa to bude týkať.

Rybníček o Matovičovom riadení krízy: Vládne tu chaos a frustrácia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info