fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Dostál: Zabudol Žilinka, že chcel protiextrémistické oddelenie zachovať, alebo zase raz klamal?

Ondrej Dostál. FOTO - TASR

Ondrej Dostal, poslanec klubu SaS, kritizuje na svojom facebooku rozhodnutie generálneho prokurátora Maroša Žilinku zrušiť protiextrémistické oddelenie. Tvrdí dokonca, že vo svojej koncepcii rozvoja prokuratúry, s ktorou sa uchádzal o zvolenie, ho plánoval zachovať. 

„Žilinka chce zrušiť protiextrémistické oddelenie. Vo svojej koncepcii ho plánoval zachovať,“ začal svoj status Ondrej Dostál. A pokračuje: „Nie, nie je pravda, že by generálny prokurátor Maroš Žilinka chcel zrušiť oddelenie extrémistickej prokuratúry. On ho chce „iba“ zlúčiť s iným oddelením. Teda aspoň tak to tvrdí pán generálny prokurátor.“

Ondrej Dostál bol vo výbore, ktorý Žilinku pred voľbou vypočúval. V parlamente zaňho však nehlasoval. Nepresvedčil ho. Teraz je z jeho kroku rozčarovaný.

„Roztomilé. Čiže keď sa oddelenie zlúči s iným oddelením, bude aj naďalej existovať, tak? A teda škoda, že túto „maličkosť“ pán Žilinka zabudol spomenúť vo svojej koncepcii rozvoja prokuratúry, s ktorou sa koncom minulého roka uchádzal o funkciu generálneho prokurátora. Lebo v jeho koncepcii sa nachádza aj navrhovaná schéma nového organizačného členenia Generálnej prokuratúry a v rámci nej na Úrade Špeciálnej prokuratúry SAMOSTATNÉ oddelenie extrémistickej prokuratúry,“ ozrejmuje Dostál.

A svoj status zakončil poslanec príznačne: „Už na to pán Žilinka zabudol, alebo len zasa raz klamal?“

Žilinka vyšetruje bez toho, že by vopred predpokladal výsledok, tvrdí Hrabko

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info