fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Keby Lučanský spáchal samovraždu, jeho rodina by si nenajímala Radačovského

Gen. Milan Lučanský a Miroslav Radačovský / Fotokoláž (via TASR)

Prečo médiá odvádzajú pozornosť pri dokumente o Lučanského pobyte v Bystrici? Radačovský: Keby jeho rodina verila, že spáchal samovraždu, asi by nechcela, aby som ich zastupoval, hovorí vo videu Radačovský

Podivností okolo smrti bývalého prezidenta Policajného zboru SR generála Milana Lučanského pribúda. Tento týždeň prišiel s ďalším zaujímavým dôkazným materiálom právny zástupca rodiny zosnulého, europoslanec JUDr. Miroslav Radačovský

V dokumente, ku ktorému sa Radačovský dostal, a ktorý aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková označila za pravý, sa nedvojznačne píše, že Milan Lučanský v čase, keď mal podľa oficiálnej verzie byť vo vojenskej nemocnici v Ružomberku, bol premiestnený do Banskej Bystrice, čo je v rozpore s pôvodnými informáciami.

Aký záujem sledujú mainstreamové médiá?

V plnej svojej dezinformačnej kráse sa predviedli zaujaté korporátne médiá, ktoré viac ako informačná podstata dokumentu zaujímal objav, že na kópii dokumentu, ktorý Radačovský ukázal novinárom, chýbala časť adries. A niektoré hneď začali významne dvíhať obočie, že europoslanec čosi falšoval. Radačovský pritom na tlačovom brífingu pred väznicou v Prešove novinárom opakovane vysvetlil, prečo na papieri, ktorý ukázal novinárom, niektoré údaje nie sú.

Rodina Lučanských žiada verejnosť o pomoc. Prosia o informácie z pobytu generála v nemocnici

Vysvetlil to aj na svojom facebooku a bolo to napokon zjavné od samotného začiatku: z dokumentu pre novinárov bola odstránená časť údajov dotknutých osôb, aby bola rešpektovaná GDPR zásada ochrany osobných údajov. Keby tak neurobil, keby ukázal novinárom dokument tak, ako ho dostal, tak by ho korporátne médiá (zjavne nepriateľsky naladené), naopak, mohli škandalizovať a šikanovať za neoprávnené zverejnenie osobných údajov – okolo čoho by dozaista urobili rovnaký cirkus.

Až 55% Slovákov neverí oficiálnej verzii vlády o tom, čo sa stalo Lučanskému!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info