HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Disneyland – najočkovanejšie miesto na Zemi?

Disneyland
Disneyland / pixabay
Pôvodné letovisko Disneyland v kalifornskom Anaheime, ktoré zatvorilo svoje brány v marci na začiatku krízy Covid-19, sa má znovu otvoriť koncom tohto týždňa – návštevníkom však budú namiesto obvyklých atrakcií ponúkať vakcíny, informuje portál RT.

Okres Orange v pondelok oznámil, že jeho prvé veľké očkovacie centrum proti koronavírusu bude umiestnené v ikonickom zábavnom parku. Označený ako „super POD“ (výdajné miesto), bude schopný zaočkovať „tisíce“ obyvateľov každý deň.

„Koronavírus priniesol krízu v oblasti verejného zdravia aj hospodársku devastáciu,“ uviedol starosta Anaheimu Harry Sidhu v písomnom vyhlásení. „S týmto začneme prekonávať obe krízy.“

Ako oklamať lockdown? Vyvenčite priateľa!

Od pondelka začali v Kalifornii podávať injekcie osobám považovaným za vysoko rizikové alebo vysoko prioritné, vrátane pracovníkov orgánov činných v trestnom konaní, osôb pracujúcich v prvej línii a osôb starších ako 75 rokov.

Disneyland nie je jediným veľkým miestom v Kalifornii, ktoré sa zmenilo na miesto očkovania. Na štadióne Dodgers Stadium v ​​neďalekom Los Angeles vyrastie ďalší „super POD“Baseballový štadión sa predtým používal ako testovacie miesto na Covid-19.

Podľa medializovaných informácií by mohlo trvať mesiace, kým sa v zábavnom parku Anaheim obnoví normálna prevádzka. A keď sa znovu otvorí, môže sa od návštevníkov vyžadovať dôkaz o očkovaní.

Pozor na pokutu za kávu so sebou! Horliví policajti ju môžu označiť za piknik

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info