HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Rodina Milana Lučanského: Denník N sa priživuje na generálovej smrti

Fotokoláž / Redakcia HD

Rodina Milana Lučanského zverejnila na sociálnej sieti status, ktorým poukázala na okolnosť, že v provládnom Denníku N si v súvislosti s generálovou smrťou niektorí ľudia verejne spytujú svedomie a pripravujú stratégiu obhajoby.

Pozostalí poukazujú na to, že Denník N zverejňovaním informácií z priebehu vyšetrovania nerešpektuje zásadu nezávislosti vyšetrovania.

„Po zriadení komisie a začatí trestného stíhania sme sa rozhodli neuverejňovať ďalšie informácie do ukončenia jej činnosti, aby sme nikoho žiadnym spôsobom neovplyvňovali. Je zrejmé, že zásadu nezávislého priebehu vyšetrovania si nectí redakcia denníka N, ktorá už niekoľko dní sa novými a novými článkami priživuje na smrti Milana,“ píše sa v statuse.

 

Zahraničné médiá: O záhadnej smrti bývalého šéfa slovenskej polície a lovca mafiánov, ktorá rozdeľuje Slovensko

 

Podľa autorov príspevku publikovanie rozhovorov s rôznymi osobami na tú istú tému vo vládnom denníku pôsobí ako „verejné spytovanie si svedomia a príprava na obhajobu“. Denník N pritom dostala deň pred všetkými médiami úradné záznamy, ktorými disponovali iba oficiálne inštitúcie.

 

Denník N ako politický nástroj propagandy oligarchov z ESETu

 

„Takže je ľahké sa domnievať, odkiaľ a s akým cieľom prišli. Čo je horšie ako prehnaná aktivita redakcie, sú niektoré vyjadrenia ich respondentov, pri ktorých máme pocit, že o Milanovi Lučanskom sa nevyjadrujú ako o živej osobe, ale o veci. Prehnaná aktivita v tejto situácii na nás pôsobí tak, že vláda SR už nepotrebuje svoje vlastné noviny. Žiadame všetky médiá, aby rešpektovali priebeh vyšetrovania a aby sa takýmito spôsobmi nesnažili ovplyvňovať verejnú mienku,“ píše rodina zosnulého generála.

Mediálna nadpráca v priamom prenose. Prečo Denník N chráni a protežuje Kisku?

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info