fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Grécky tínedžer pôjde za novoročné oslavy na pol roka do väzenia

Ilustračný obrázok/ pixabay

V meste Solún bol odsúdený tínedžer na šesť mesiacov väzenia za organizáciu silvestrovskej párty v rozpore s gréckymi opatreniami na blokovanie koronavírusu, informuje portál Breitbart.

Devätnásťročný mladík bol tento týždeň odsúdený na solúnskom súde, ktorý ho uznal vinným z porušenia bezpečnostných opatrení. Na Nový rok pozval na večierok do bytu, ktorý vlastnila jeho stará mama, deväť priateľov.

Grécke noviny Proto Thema  informovali,  že večierok objavila polícia, ktorá bola povolaná do bytu v centre mesta po sťažnosti v skorých ranných hodinách 2. januára.

Počas svojho vystúpenia na súde 19-ročný mladík tvrdil, že svojich priateľov nevidel štyri mesiace, dodal však, že to nebolo jeho úmyslom mať v byte toľko ľudí, a že sa v čase konania večierku objavili ďalší.

Európska lieková agentúra schválila vakcínu od spoločnosti Moderna

Okrem šesťmesačného trestu odňatia slobody s podmienečným odkladom na ďalšie tri roky dostal 19-ročný mladík pokutu 3 000 eur.

Po Novom roku grécka vláda oznámila, že zavedie ešte prísnejšie blokovacie opatrenia v snahe zastaviť šírenie koronavírusu. Súčasťou týchto obmedzení bude napríklad zatvorenie kostolov 6. januára na Zjavenie Pána, ale Svätá synoda gréckej pravoslávnej cirkvi uviedla, že tento týždeň obmedzenia odmietne.

Zatýkania v Hongkongu majú zabrániť zahraničným silám rozvracať Čínu, tvrdí Peking

Cirkev uviedla, že „nesúhlasí s vládnymi opatreniami“, a uviedla, že všetky cirkvi sa počas vianočného obdobia riadili sanitárnymi protokolmi a gréckej vláde pošle protestný list.

Grécko nie je jedinou krajinou, ktorá ukladá vysoké pokuty a dokonca aj väzenie za porušenie obmedzení blokovania koronavírusu. V Taliansku môže obyvateľom hroziť až šesť rokov väzenia, ak klamú úradníkom a porušia blokovacie opatrenia.

FBI vyšetruje hrozbu útoku na Washington

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info