fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Uniknutá Lučanského zdravotná dokumentácia je pravá. Naď riaditeľa neodvolal

Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO). FOTO TASR - Jaroslav Novák

Veľké novinky! Netrvalo to dlho a verejnosť sa dozvedela aspoň jeden nový fakt o Lučanskom – lekárska správa, ktorá unikla z nemocnice ÚNV Ružomberok, je pravá! Minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti priznáva, že dal za úlohu zodpovedným zložkám, aby únik dôkladne prešetrili a chce aby bol vinník potrestaný.

Zároveň však Naď nevidí na správe, ktorá unikla, nič zvláštne a tvrdí, že len potvrdzuje to, čo od začiatku hovorili. „ÚVN v Ružomberku navyše nijakým spôsobom nezlyhala pri menšom operačnom zákroku, ktorý klinika ORL realizovala v súvislosti s medializovaným zranením okolia oka generála Lučanského. Naopak po cca. 90 minútovej operácii sa pacientovi výrazne vylepšil zrak a už na druhý deň mohol byť prevezený do nemocnice pre väzňov a odsúdených v Trenčíne. Nevidím preto ani najmenší dôvod na akékoľvek trestanie riaditeľa nemocnice v Ružomberku,“ napísal.

Lekárska správa Lučanského usvedčuje Kolíkovú zo šírenia poloprávd. Ak je pravá, je to škandál!

Minister obrany únik však nemieni nechať len tak, „dal som za úlohu zodpovedným zložkám, aby veľmi dôkladne prešetrili únik fotografií zo zdravotného záznamu z operácie generála Lučanského. Nie kvôli tomu, že by bolo čo skrývať, ten záznam iba potvrdil informácie, ktoré už boli predtým v médiách, ale kvôli tomu, že ide o pravdepodobnosť porušenia zákona. Urobíme všetko preto, aby sme identifikovali človeka alebo ľudí, ktorí takýto únik zdravotných informácií umožnili a aby tento človek alebo ľudia boli za takúto činnosť aj adekvátne potrestaní, vrátane trestnoprávnych následkov,“ napísal a ešte upresnil, že ten kto vinníka „nabonzuje“, obíde bez trestu. „Ak ma aj priamo bude kontaktovať osoba, ktorá mi poskytne informáciu o tom, ako sa zdravotný záznam dostal na verejnosť, tejto osobe garantujem anonymitu, odmenu a beztrestnosť. Nemôžeme si dovoliť kvôli osobným zlyhaniam poškodzovať vynikajúce meno, ktoré ÚVN v Ružomberku má, a to aj vďaka, ale nielen kvôli úžasnej práci počas COVID 19 krízy,“ napísal Naď.

Minister obrany však reaguje aj na správy, ktoré sa celý deň šíria na sociálnych sieťach. Píše sa, že vraj Naď odvolal riaditeľa dotknutej nemocnice a vraj práve za daný únik informácií. „RIADITEĽ ÚVN RUŽOMBEROK ODVOLANÝ NEBOL. JE TO NEZMYSEL, HOAX A ZÁMERNE ŠÍRENÁ NEPRAVDIVÁ SPRÁVA,“ dôrazne píše minister. Je totiž s prácou relatívne nového riaditeľa nadmieru spokojný. Napísal: „Uvedená informácia sa nijakým spôsobom nezakladá na pravde. Generál Lengvarský je dlhoročný špičkový a rešpektovaný odborník a manažér, ktorý od svojho nástupu do funkcie riaditeľa nemocnice v Ružomberku dokázal už zrealizovať viacero dôležitých rozhodnutí, čím zvrátil množstvo nesystémových a netransparentných krokov bývalého vedenia.“

Flašík hovorí pravdu. Tvrdí, že má informácie o zraneniach zosnulého Milana Lučanského

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info