HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Bývalý poslanec Marček vyzýva na pondelkový protest pred parlamentom

Peter Marček

Peter Marček, bývalý poslanec Národnej rady, chce zabrániť ústavným zmenám, ktoré má v pondelok na mimoriadnej schôdzi schváliť parlament. Na pondelok zvoláva preto pred NR SR o 13 hodine občanov na stretnutie s poslancami koalície, ktorí chcú zmeniť ústavu tak, aby mohli predlžovať núdzový stav. Mimoriadna schôdza sa začne 28.12. o 14:00.

„Chystám sa s kolegom ísť pred NR SR okolo 13 hod privítať našich zamestnancov – zákonodarcov, ktorých chceme dôrazne požiadať o jednu jedinú vec, aby nezahlasovali za tieto zákony, lebo sú proti ústavné a protislovenské, ktoré by úplne zničili už i tak dosť zdecimovanú SLOBODU a DEMOKRACIU!“ oznámil na FB bývalý poslanec, ktorý sa dostal do parlamentu vo voľbách 2016 na kandidátke Sme rodina.

Fico: Odporúčame poslancom, aby sa divadla o predĺžení núdzového stavu nezúčastnili

Marček je presvedčený, že ak by k zmene ústavy prišlo, znamenalo by to oficiálne zavedenie diktatúry a cenzúry „podľa vzoru NSDAP, tak ako ju prezentoval náš, podľa mňa nesvojprávny psychopat, premiér. Záverom statusu P. Marček vyzýva, aby sa k nemu pripojili všetci ľudia, ktorým záleží na budúcich generáciách.

Prorusky ladený exposlanec je známy tým, že pravidelne organizuje protesty proti vláde Igora Matoviča v hlavnom meste.

Ústavný právnik varuje: Núdzový stav nemá kto predĺžiť, hrozí nám kolaps?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info