fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Polícia upozorňuje: Žiadne 11-ročné dieťa po antigénovom teste nezomrelo!

Ilustračný obrázok / imgur

Hoaxy sú informácie, ktoré ľudí dokonale zmätú a navyše sú nepravdivé. Polícia na jeden takýto upozorňuje a rodičom odkazuje, aby zbytočne nepanikárili.

Facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR opäť informuje o jednom z nepochopiteľných hoaxov, z ktorého sa až dvíha žalúdok. Za toto by už mali byť jeho šíritelia trestne stíhaní.

Kto vlastne hlúpne pri vysedávaní za počítačom?

Hneď v úvode svojho statusu na sociálnej siete polícia upozorňuje: „RODIČIA PANIKÁRIA A ŠÍRIA PO ŠKOLE VYMYSLENÉ BLUDY: NIE, 11 ROČNÉ DIEŤA NEZOMRELO PO ANTIGÉNOVOM TESTE,“ a vzápätí aj vysvetľuje, o čo vlastne ide. „Dostali sme informáciu od jednej nemenovanej základnej školy, na ktorej sa pedagógovia pýtali rodičov na to, či dajú svoje deti otestovať antigénovým testom. Niektorí rodičia povedali nie a začali šíriť dezinformácie o úmrtí 11-ročného dieťaťa na „následky“ antigénového testu,“ vysvetľuje polícia o aký druh nepravdivej informácie ide a následne dodávajú, že na internete pri téme koronavírusu a dezinformácií zachytili aj takúto myšlienku: „Rodičia zvyknú svojim deťom hovoriť, aby toľko nevysedávali za počítačom, lebo z toho ohlúpnu. V dnešnej dobe by to mali pripomínať skôr deti rodičom.“

Šírenie hoaxov o COVID-19  sa nevypláca: Peter svoje hrdinské slová zrejme už trpko oľutoval

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info