fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Nový britský kmeň Covid-19 sa javí ako prenosnejší u mladých ľudí a detí

škôlka
Ilustračný obrázok/pixabay
Expert na Covid-19 zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) varoval, že nový kmeň vírusu, ktorý je rozšírený v Británii, sa zdá byť ľahko prenosný medzi mladými ľuďmi. Z toho vyplynuli obavy o januárové znovuotvorenie škôl, informuje portál RT.

Doktor David Nabarro, jeden zo šiestich zvláštnych vyslancov úsilia Svetovej zdravotníckej organizácie pri riešení problému Covid-19, pre Sky News uviedol, že ľudia by mali byť ešte „opatrnejší“, vzhľadom na nový variant vírusu, ktorý sa šíri po Veľkej Británii.

Nabarrove komentáre boli podporené aj profesorom Markom Harrisom, virológom na Leeds University. Odborník na vírusy uviedol: „Existujú obavy, že ak sa to skutočne replikuje alebo rastie lepšie u detí, potom by to mohlo mať vedľajší účinok na šírenie vírusu v celej populácii Spojeného kráľovstva.“

WHO: Mutácia Covidu objavená vo Veľkej Británii nespôsobí vyššiu úmrtnosť

Školy by sa mali začať pripravovať na domáce vzdelávanie aj od začiatku januára. Sú opodstatnené obavy, že miera infekcie môže byť príliš vysoká na to, aby sa školy mohli znovu otvoriť.  Steve Edmonds, riaditeľ poradenstva a riadenia v asociácii National Governance Association, uviedol, že znovuotvorenie škôl v oblastiach s narastajúcim počtom prípadov predstavuje skutočnú „výzvu“

Nový kmeň Covid-19, ktorý je údajne až o 70 percent nákazlivejší, súvisí s nárastom infekcií v celej Veľkej Británii. Obavy, že by sa nový kmeň mohol rozšíriť do zvyšku sveta, viedli krajiny k uzatváraniu hraníc so Spojeným kráľovstvom.

Ruský vedec pracujúci na vakcíne vypadol zo 14 poschodia…..s bodnými ranami na tele

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info