HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ŠPORT

McGregor nekončí, naopak! Vracia sa do klietky a vyzve dávneho rivala

Connor McGregor & Dustin Poirier / Facebook (Stones Corner Hotel)

Írsky bojovník Connor McGregor sa po roku vracia do UFC. Slávnostne to oznámil prezident súťaže Dana White. Plánuje v januári udalosť nazvanú Fight Island. Hostiť ju bude Abú Zabí, informuje portál Aktuálně.

Hoci notoricky známy írsky bojovník oznámil už tretíkrát koniec svojej kariéry, bude opäť súčasťou série UFC. McGregor v klietke nebojoval už takmer rok, naposledy tento rok v januári porazil Donalda Cerronea. Tentoraz však vyzve Dustina Poiriera. S chlapíkom prezývaným Diamant sa pobil pred šiestimi rokmi a vtedy ho McGregor dokázal do dvoch minút knockoutovať.

Pritom už tento rok v júni mal odísť do bojovnického dôchodku, nakoniec však šéf súťaže White oznámil, že McGregor k ďalšiemu zápasu nastúpi. Jeho americký súper Poirier má veľmi podobné fyzické merítka.

Šport: Šíriaci sa koronavírus si údajne vyžiadal život McGregorovej tety, obranca Juventusu Turín Leonardo Bonucci venoval 120-tisíc eur talianskym lekárom

Dana White sľubuje úplne iný súboj, než ktorý sa medzi oboma odohral v roku 2014. „To vôbec nemôžete porovnávať. Bude to úplne iné. Obaja sú teraz ďaleko lepší bojovníci a čo som videl, obaja majú super formu,“ uistil fanúšikov.

V nedávnej dobe sa McGregor pochválil na Twitteri, že jeho posledný súboj bol najzárobkovejšou udalosťou tohto roka. Niet preto divu, že sa ho promotér White snažil presvedčiť k ďalšiemu zápasu.

Nurmagomedov vs McGregor: Vzájomná nenávisť týchto dvoch velikánov rastie nebezpečným tempom! Bitka na ulici?

Zápas bude hostiť ostrov Yas v Abú Zabí 23. januára 2021 v rámci akcie Ostrov boja. Voľba Spojených arabských emirátov je pomerne prekvapivá. Predpokladalo sa, že k súboju dôjde v Las Vegas.

Poirier je známy svojimi charitatívnymi akciami. Podporuje potravinové banky, deti z chudobných rodín a má vlastnú nadáciu. Tá napríklad pomáha zaistiť pitnú vodu v africkej Ugande. Počas epidémie koronavírusu nechal Poirier rozviezť tisíc jedál pre zamestnancov v prvej línii.

Nedvědov útek z tribúny škodoradostne baví Talianov (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info