fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Zavedením vakcíny proti Covid-19 dôjde k „dramatickému nárastu kriminality“, varuje šéf Interpolu

Na snímke generálny tajomník INTERPOL Jürgen Stock počas bilaterálneho rokovania na zasadnutí Ministerskej rady OBSE v Bratislave 5. decembra 2019. FOTO TASR - Martin Baumann

Generálny tajomník Interpolu, Dr. Jürgen Stock, varoval, že úrady očakávajú výrazný nárast krádeží, pretože zločinci sa pokúsia ukradnúť dodávky vakcín proti Covid-19, informuje portál RT.

Stock vyjadril obavy z potenciálnej situácie, ktorej čelia vlády, keď sa krajiny po celom svete pripravujú na hromadné očkovacie kampane.

„So šírením vakcín bude kriminalita dramaticky stúpať. Uvidíme krádeže, vlámania do skladov a útoky na zásielky vakcín,“ prehlásil generálny tajomník Interpolu.

Aby sa tomu zabránilo, krajiny zvažujú použitie policajného sprievodu na ochranu zásielok pred potenciálnou trestnou činnosťou. Nemecko údajne plánuje nasadiť federálnu políciu, aby zabezpečila bezpečný transport vakcín z neoznámených skladovacích zariadení do lekárskych distribučných centier.

Ukrajina bude „musieť“ požiadať Moskvu o pomoc, ak Západ nedodá vakcíny proti Covid-19, varuje Zelenskyj

Popri svojich počiatočných obavách šéf Interpolu predpovedal, že tiež môže pribudnúť viac prípadov korupcie, pretože ľudia sa pokúsia zabezpečiť si vakcínu v predstihu.

Stockove komentáre nasledujú po globálnom varovaní, ktoré vydal Interpol minulý týždeň a v ktorom načrtol obavy z potenciálnej nelegálnej činnosti spojenej s falošnou reklamou a krádežou vakcín proti Covid-19 a chrípke, pretože zločinci sa snažia využiť chaos spôsobený prebiehajúcou globálnou pandémiou.

Koronakríza v Rusku môže skončiť začiatkom roku 2021, tvrdí šéfka dozorného orgánu pre zdravie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info