HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Venuša sa mala nechať poučiť od Gréty, vysmieva sa Svetové ekonomické fórum

Ilustračný obrázok / pixabay
Pokiaľ ide o boj proti zmene podnebia, Svetové ekonomické fórum si myslí, že sa môžeme poučiť z planéty Venuša. Tá mala oceány aj miernejšie podnebie zničené. A to aj bez toho, aby na Venuši niekto riadil auto, konštatuje portál RT.

„Z Venuše, našej sesterskej planéty, sa môžeme veľa dozvedieť o zmene podnebia,“ konštatuje článok na webe Svetového ekonomického fóra (WEF). Podľa príspevku nové vedecké modelovanie odhalilo, že Venuša mala počas väčšej časti svojej histórie povrchové teploty podobné teplotám súčasnej Zeme, vrátane oceánov, dažďa a dokonca aj snehu.

To všetko sa zmenilo, keď nepretržité sopečné erupcie vyvrhli do atmosféry dostatok oxidu uhličitého, aby sa z planéty stala spaľujúca a neobývateľná pustina.

„Masívne sopečné erupcie, ktoré sa tu na Zemi vyskytujú každých 20 až 30 miliónov rokov, by mohli urobiť to isté s našou planétou,“ varoval článok WEF. „Mohli by natrvalo zmeniť našu planétu tak, ako to nikdy nedokázala spotreba fosílnych palív.“

Na vesmírnej stanici majú problém s unikajúcim kyslíkom

To neznamená, že tu na Zemi, o ktorej sme si na rozdiel od Venuše celkom istí, že je už istý čas obývaná, neexistuje zmena podnebia spôsobená človekom.

Ale také predpovede sú apokalyptické a pre légiu online komentátorov podkopali argument WEF, že ľudstvo musí urgentne prejsť na ekonomiku s nulovými emisiami uhlíka, aby prežilo globálne otepľovanie. To všetko je súčasť „veľkého resetu“ po koronavíruse, ktorý si organizácia a jej priaznivci predstavujú v politike.

„Keby len planéta Venuša poslúchla škaredú záškoláčku,“ posmešne twítoval konzervatívny učenec Stephen Miller. Bol to zjavný odkaz na švédsku klimatickú aktivistku Gretu Thunbergovú, ktorej kampaň  proti fosílnym palivám minulý rok dominovala na titulných stránkach novín.

Tragédia v centre Prahy. Batoľa zrejme zomrelo násilnou smrťou

Aj keď kataklizmatické erupcie sopiek by mohli zrušiť akúkoľvek uhlíkovú daň, zákaz vozidiel alebo „Green New Deal“, ktoré sa uskutočnia tu na Zemi, článok WEF nezľavil z názoru na účinky klimatických zmien spôsobených človekom – jednoducho sa o tom nezmieňoval.

WEF už má pohľad uprený na Mesiac a v nadchádzajúcich desaťročiach predpovedá „zlatú horúčku“. Práve totiž nastala doba, keď sa spoločnosti a vlády chystajú zbaviť náš satelit vzácneho tória, uránu a hélia.

Hviezdička z Instagramu zavraždila svoju matku a zaživa jej vyrezala srdce a orgány

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info