fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Polícia zadržala muža z nepovoleného zhromaždenia. Prečo sú ale politici na slobode?

Ilustračné FOTO TASR - Pavol Zachar

Po nepovolených zhromaždeniach sa polícia zastrájala, že bude konať. Stalo sa. Včera zadržali jedného z podozrivých, ktorý mal volať ľudí na protestovanie.

Ako sľúbili, tak činia. Polícia preveruje verejné nepovolené zhromaždenie, ktoré sa konalo vo štvrtok 17. 12. na Hodžovom námestí v Bratislave a na základe dôkazov bol na druhý deň zadržaný podozrivý 40-ročný muž, ktorému už bolo vznesené obvinenie z prečinu podnecovania, uvádza portál cas.sk.

V sobotu budú policajti monitorovať ulice Bratislavského kraja

O zadržaní muža informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková. „Obvinený muž z okresu Poltár mal na Hodžovom námestí oslovovať okoloidúcich, aby sa pridali k zhromaždeniu. Vyzývať na účasť mal aj prostredníctvom živého vysielania na sociálnej sieti,“ spresnila Mihalíková a dodala, že muž mal svojím konaním verejne vyzývať na „hromadné neplnenie dôležitej povinnosti uloženej uznesením vlády SR“.

Obvinený muž sa momentálne nachádza v cele policajného zaistenia. „Poverený príslušník zároveň spracoval pre prokurátora podnet k podaniu návrhu na vzatie obvineného do väzby, skonštatovala na záver hovorkyňa, ktorá pripomenula, že policajti budú v sobotu monitorovať verejný poriadok v uliciach Bratislavského kraja. Dôvodom je dodržanie protipandemických opatrení. „V prípade zistenia protiprávneho konania budú policajti postupovať v súlade so zákonom o Policajnom zbore,“ upozornila verejnosť policajná hovorkyňa. V súvislosti so zadržaným mužom sa mnohí možno spýtajú, prečo polícia doteraz nezadržala žiadneho z politikov, ktorí verejne cez sociálne siete zvolávali v novembri na zhromaždenia v Bratislave? Tí sa dajú predsa identifikovať veľmi ľahko… Či ani nie?

Za protesty stíhajú aj jedného politika, potvrdil policajný prezident

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info