HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Súd zakázal spopolniť Maradonove telo, o svoje nároky sa hlási ďalších šesť jeho údajných detí

Diego Maradona / Facebook (Edgar Chagwa Lungu)

Súd v Argentíne zakázal spopolnenie zostatkov futbalovej legendy Diega Maradonu kvôli zachovaniu jeho DNA, aby mohla byť využitá v spore o otcovstvo, informuje portál Sport.cz.

Majster sveta z roku 1986 sa verejne priznal k piatim potomkom, o svoje nároky v dedičskom konaní sa však podľa agentúry Reuters hlási ďalších šesť jeho údajných biologických detí.

Podľa Maradonovho právnika vzorky DNA slávneho hráča už existujú, napriek tomu súd v stredu rozhodol, že jeho telo nesmie byť spopolnené. Maradona zomrel na konci novembra vo veku 60 rokov na zlyhanie srdca a bol pochovaný na predmestí Buenos Aires.

AKTUALIZOVANÉ: Zomrel Diego Maradona: Vo veku 60 rokov zomrela argentínska futbalová legenda

O časť dedičstva po Maradonovi sa hlási aj 25-ročná Magali Gilová, ktorá podľa svojich slov len pred dvoma rokmi zistila, že je Maradonovou dcérou. Teraz požaduje vypracovanie posudku, pre ktorý má prokuratúra poskytnúť vzorku DNA.

Čo všetko dedičstvo po legendárnom futbalistovi zahŕňa, nie je jasné. Podľa agentúry Reuters by malo ísť o nehnuteľnosti, luxusné automobily, investície a šperky v krajinách, kde žil a pracoval – v Argentíne, Španielsku, Taliansku, Spojených arabských emirátoch, Bielorusku a Mexiku. Časopis Forbes odhadol hodnotu Maradonovho majetku medzi desiatimi až štyridsiatimi miliónmi dolárov.

Kevin-Prince Boateng vyzýva Messiho: Mal by uctiť Maradonu a ísť hrať do Neapola!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info