HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Počiatka čaká delenie majetku. Týka sa aj vily v Cannes?

Ján Počiatek vraj už vstupoval do politiky ako boháč. Zdroj: FB / Ján Počiatek

 

Bývalého ministra financií a dopravy za Ficovej vlády Jána Počiatka čaká v januári pojednávanie s manželkou Ivanou o bezpodielové spoluvlastníctvo.  Zdá sa že pani exministrová chce podnikať a príjmy z podnikania by mali zostať len jej, uvádza denník Nový Čas.

Rozdelenie majetku bol vraj manželkin nápad

Ivana Počiatková zatiaľ nefiguruje v žiadnej firme v obchodnom registri, no od začiatku roka je zaevidovaná v živnostenskom registri, kde má ako predmet podnikania uvedený maloobchod, veľkoobchod či prenájom nehnuteľností.  „Bolo to manželkine rozhodnutie pred viac ako rokom, pretože chce sama podnikať s jej vlastnou firmou,“ povedal denníku exminister.

Advokát Róbert Bános vysvetľuje, že bezpodielové spoluvlastníctvo manželov (BSM) najčastejšie zaniká koncom manželstva, no dá sa to aj obísť. „BSM v takom prípade zruší súd za predpokladu, že jeden z manželov získal oprávnenie na podnikateľskú činnosť. Podanie takéhoto návrhu nemusí znamenať blížiaci sa rozvod manželstva. V zásade zrušenie BSM počas trvania manželstva znamená, že majetok, ktorý potom manželia nadobudnú, bude oddelený, teda nie spoločný, ako je to za trvania BSM,“ vysvetlil Bános.

Počiatek nebýva na Slovensku. Trvale je už v zahraničnej vile

Už keď vstupoval do politiky bol veľmi bohatý
Vila v Cannes, ktorá patrí Jánovi Počiatkovi. Zdroj: TV Markíza

Bývalý minister si od roku 2016 užíva politický dôchodok. Jeho pokojnú „starobu“ nedávno narušil Igor Matovič, návštevou jeho vily za 3,2 milióna eur vo francúzskom Cannes. Kúpu domu Počiatek podľa vlastných slov financoval z úveru v roku 2018 a časom ju vraj predá.

Počiatek si posledné roky užíval. Nový Čas ho pred rokom zachytil na oslave narodenín manželky Ivany, ktorá sa po jeho boku ukázala v outfite za desiatky tisíc eur.

Príde Počiatek predsa len o svoju vilu? Pomôcť by nám mohli samotní Francúzi

Obáva sa Počiatek o zaistenie svojho majetku?
Biznis partneri Ján Počiatek (vľavo) a Robert Kaliňák. Zdroj: FB / Ján Počiatek

Môže stáť za súdom Počiatkovcov obava zo zaistenia majetku? „Dôvodom môže byť aj snaha o ochranu spoločného majetku pred exekúciou či zhabaním majetku, pokiaľ by sa BSM vysporiadalo dohodou tak, že jeden z manželov by sa zriekol napr. určitých nehnuteľností v prospech druhého. Vysporiadanie sa vykonáva vo vzťahu k majetku, ktorý manželia nadobudnú za trvania manželstva,“ dodal na margo chystaného kroku Počiatkovcov advokát Bános.

Ministri a obchodníci. Kaliňák a Počiatek

Aj toto vlastní Ján Počiatek

Vila v Cannes

– kúpil ju v roku 2018 za 3,2 milióna eur. Má 9 izieb, 379 štvorcových metrov a pozemky v okolí s rozlohou 1 263 m2. Zaplatiť za ňu mal 3,2 milióna eur a financoval ju vraj aj z úveru. Pred voľbami sa pred ňu postavil Igor Matovič a označil ju za majetok Slovenskej republiky, no doteraz sa okolo nej nič nedeje.

Dom v Bratislave

– Rozľahlý pozemok v bratislavskom Starom Meste vlastní Počiatek už od roku 2002. Dom skolaudoval v roku 2009 a stojí na pozemku 266 m2 a záhradu má vo veľkosti 464 m2. Pôsobí ako nedobitná pevnosť, ktorá má mať 12 spální, ale aj saunu či bazén.

Manželia Ivana a Ján Počiatkovci
  • majú dve dcéry Kristínu a Karlu
  • zosobášili sa v roku 2005 a v roku 2006 Počiatek vstúpil do politiky
  • riešili sa aj manželské problémy Počiatkovcov, čo oni popierali
  • Počiatková je známa tým, že si potrpí na luxusný život a často má na sebe veci za desaťtisíce eur
  • radi chodili na luxusné dovolenky na Maldivách
  • Počiatek odišiel z parlamentu v roku 2016

Počiatek je nahratý. Na Kočnerovom videu spolu s Trnkom preberá korupčné kauzy na najvyšších miestach!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info