fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kritika sa na Matoviča valí aj z vlastných radov. Podá pod tlakom demisiu?

Igor Matovič / Facebook (@transparentne)

Pred voľbami milovaný, teraz nenávidený. Aj taký je politický život Igora Matoviča, ktorému sa lámu nohy na jeho premiérskej stoličke najmä pre jeho zle manažovaný a najmä chaotický boj proti koronavírusu, ale aj komunikácia s ľuďmi.

To, že by mal manažovanie koronakrízy odovzdať niekomu inému naznačila nielen prezidentka Čaputová, ale aj najnovšie aj jeho koaličný partner a minister hospodárstva Richard Sulík, ktorý si dokonca vie v tejto pozícii predstaviť skôr manažéra typu Petra Škodného, píše portál dnes24.sk.

Chýba nám logický a predvídateľný plán

„Tento manažér by mal byť zodpovedný za koordináciu protipandemických opatrení,“ skonštatoval Sulík, ale v čom Matovič zlyhal, si s ním chce vyjasniť osobne a neriešiť to cez médiá. Šéf rezortu hospodárstva tvrdí, že Slovensku chýba logický a predvídateľný pandemický plán. „Keď bude, ľahšie sa nám všetkým bude dýchať,“ vysvetľuje Richard Sulík. Nezaradený poslanec Národnej rady a expremiér Peter Pellegrini vyhlásil, že jedno zo zásadných opatrení v boji s koronakrízou vidí v podaní demisie zo strany predsedu vlády.

„Nech je premiér nahradený iným, odbornejším človekom,“ poznamenal na Pellegrini margo prenechania kompetencií v boji proti COVID-19. Vláda podľa neho cez leto zaspala, ba rovnako bola v útlme aj po jesennom celoplošnom testovaní ľudí na ochorenie COVID-19. „Teraz otvára oči, že je tisícky hospitalizovaných a chorých,“ uviedol šéf Hlasu-SD s tým, že vláda pôsobí chaoticky a amatérsky.

Matovič v strate dôveryhodnosti prekonal Radičovú, Fica aj Pellegriniho, padá aj jeho OĽaNO

Sulík ešte chvíľu Matovičovi chrbát podrží

Aj Pellegrini si myslí si, že je potrebné nájsť nového človeka, ktorý bude riadiť nielen koronakrízu, ale i vládny kabinet. Občania sa podľa bývalého premiéra stali rukojemníkmi konfliktu vo vládnej koalícii a vláda sa k ním chová ako k poddaným. Richard Sulík na to však zareagoval, že Matovič je legitímnym premiérom a on ho rešpektuje ako predsedu vlády, hoci môžu mať odlišné názory.

„Toľko ľudí je v base. Začal to tu čistiť a robí to výborne,“ povedal vicepremiér na margo svojho šéfa vo vláde Igora Matoviča. Sulík deklaruje, že je ochotný ešte niečo zniesť, ak sa to poriadne dočistí a budeme fungovať ako normálna spoločnosť. Pellegrini na to poznamenal, že to robia policajti a prokurátori, nie vládni politici, a že aj on sa počas svojej vlády snažil o očistu v justícii, dodáva v závere portál dnes24.sk.

Sulík prímerie nezvládol: „Matovič je extrémne vzťahovačný a pomstychtivý človek. Ale extrémne.“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info