fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

V rukách Najvyššieho súdu USA je rozbuška druhej občianskej vojny

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Ak Najvyšší súd neuzná dôkazy republikánov, že demokrati a Joe Biden v prezidentských voľbách podvádzali, USA sa zrejme „otrasú v základoch“. Uviedol Riafan.ru.

USA by sa mohli vrátiť k udalostiam z roku 1861, keď sa krajina rozdelila a vypukla občianska vojna. Mohlo by sa tak stať, ak Najvyšší súd nepovolí voličom opätovné zvolenie amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Generálny prokurátor štátu Texas Ken Paxton totiž podal žalobu na Najvyšší súd kvôli výsledkom volieb v Georgii, Pensylvánii, Wisconsine a Michigane. Následne sa k Texasu pripojilo ďalších 17 štátov USA. Samotný Donald Trump sa na súd obrátil so žiadosťou o jeho zahrnutie ako zainteresovanej tretej strany do tohto súdneho sporu.

Výstavba Nord Stream 2 sa znovu rozbehla (F.Škvrnda)

Začína sa teda napĺňať varovanie šéfa Bieleho domu, že v najbližších dňoch dôjde k „mnohým dôležitým udalostiam“. Ak Najvyšší súd USA odmietne uznať podvod v prezidentských voľbách, rozpútanie občianskej vojny môže byť celkom vážnou hrozbou.

Texas obviňuje tieto štáty, že využili pandémiu COVID-19 a predložili skreslené výsledky hlasovania. Podľa generálneho prokurátora Texasu orgány uvedených štátov „podkopali vieru“ v čestnosť amerických volieb a porušili ústavu USA.

Jeden z právnikov úradujúceho amerického prezidenta Jordan Sekulov označil žalobu v Texase za kľúčovú pre konečné určenie víťaza prezidentských volieb. Podotkol, že 62 hlasov texaských voliteľov by stačilo na zmenu výsledkov hlasovania v prospech Trumpa.

USA vyslali na Blízky východ bombardéry B-52, aby „zabránili potenciálnej agresii“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info