HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Lučanského zranenia mali vzniknúť pri neúspešnom pokuse o samovraždu

Milan Lučanský / Fotokoláž (via TASR)

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský, ktorý v súčasnosti čelí obvineniu z korupcie a je stíhaný väzobne, bol prevezený do nemocnice v Ružomberku potom, čo malo u neho dôjsť k zraneniu oka.

Podľa prvých neoverených správ malo ísť potýčku v priestoroch väzenia. Tieto informácie však boli následne dementované a ministerka spravodlivosti Kolíková, ktorá je zodpovedná za väzenské zariadenia to označila za dezinformáciu. Lučanského zdravotný stav odmietla ako vážny a tvrdila opak, že „utrpel menej závažné zranenia“, ktoré si podľa nej spôsobil sám.

Najnovšie správy však hovoria, že Lučanský je vo vážnom zdravotnom stave a údajne ho v Ružomberku operovali až 11 hodín. Údajne išlo o operáciu nadočnicovej klenby a poškodenie oka. Zdroj zvnútra Ministerstva vnútra, pod vedením Romana Mikulca, však informoval o prasknutej cievke v oku, k čomu malo dôjsť údajne pri cvičení. Takémuto vysvetleniu sa však vysmiali už viacerí experti.

Jankovská, Gašpar aj Haščák za mrežami len v teplákoch a s erárnou kefkou

Portál refresher však priniesol šokujúcu informáciu, podľa ktorej sa ma policajný exprezident Lučanský pokúsiť vo väzbe o samovraždu obesením. Po neúspešnom pokuse došlo k pádu na hlavu, pri ktorom si spôsobil zranenia nadočnicovej klenby a oka, po ktorých ho urýchlene presunuli do vojenskej nemocnice v Ružomberku, kde sa podrobil operácii. Portálu správu potvrdili až tri na sebe nezávislé zdroje.

Policajný exprezident čelí v kauze Judáš obvineniu z korupčnej činnosti, pričom na úplatkoch si mal prilepšiť až o 510-tisíc eur. Sudkyňa jeho väzbu odôvodnila obavou z ovplyvňovania svedkov a obavou z pokračovania v trestnej činnosti.

Ukazuje sa však, že aktuálne podmienky vo väzbe sú aktuálne pre niektoré prípady oveľa horšie ako by mali v zmysle ľudskoprávnycxh noriem byť. Väzba u obvinených slúži podľa vyjadrení Róberta Fica ako mučiaci nástroj, čo dokladoval aj trestným obvinením prokurátorky Kučerkovej, ktorej manžel čelil údajne brutálnemu nátlaku prokurátorov, ktorí ho vyšetrovali.

Škandalózne zranenia Lučanského vo väzbe. Kto nesie vinu a kto zakrýva pravdu?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info