HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Šokujúce: Prokurátorka zverejnila „gestapácke“ maniere súčasných výsluchov v podaní Repu a Šúreka

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Podľa podania prokurátorky Krajskej prokuratúry v Bratislave Kataríny Kučerkovej, ktoré Fico prezentoval na tlačovej konferencii, údajne dvaja prokurátori vyvíjali na Kučerku tlak, aby sa priznal k spáchaniu trestného skutku v kauze Očistec. V opačnom prípade mu malo hroziť fyzické násilie, píše Pravda.

Od budúceho generálneho prokurátora sa momentálne očakáva preverenie zákonitosti policajných akcií z posledných mesiacov. Na Generálnej prokuratúre sú momentálne podaní trestné oznámenie na dvoch prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry pre údajné vydieranie v súvislosti s akciami Očistec a Judáš, pri ktorých boli zadržaní viacerí bývalí vysokí policajní funkcionári na čele s bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom či Milanom Lučanským.

Zatýkanie policajných funkcionárov z posledných týždňov je podľa vyjadrení Roberta Fica politická objednávka. „Chápeme, že časť verejnosti môže tieto zatýkania vnímať pozitívne, že ide o proces očisty. My sa však snažíme do tohto procesu vniesť aj racionalitu. Ide o politickú objednávku a vydieranie politických súperov,“ povedal Fico na svoje tlačovej besede.

Podľa predsedu Smeru sú za zatýkaním bývalých vysokých štátnych funkcionárov dozorujúci prokurátor Ondrej Repa a sudca Najvyššieho súdu Juraj Kliment, ktorí majú mať prepojenie na premiéra Igora Matoviča (OĽaNO).

Sudcovia vyzývajú na zastavenie porušovania základných slobôd občanov a likvidácie demokracie

Práve Juraj Kliment mal byť podľa Fica hlavným favoritom OĽaNO na generálneho prokurátora. „Len to akosi s pánom Matovičom nezvládli,“ uviedol Fico na margo toho, že vládna koalícia nakoniec hlasovala za prokurátora Maroša Žilinku.

Okrem koaličných strán OĽaNO, SaS a Sme rodina hlasoval za Žilinku aj celý poslanecký klub strany Smer, časť poslancov ĽS NS a niektorí nezaradení poslanci.

Fico oznámil, že podáva trestné oznámenie na prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry Ondreja Repu a Michala Šúreka. Dôvodom má byť aj údajné vyhrážanie sa pracovníkovi Národnej kriminálnej agentúry Mariánovi Kučerkovi, ktorý bol taktiež v rámci akcie Judáš zatknutý.

Video: Fico o zatýkaniach: Ako v 50. rokoch. Posiela „gestapácke“ kabáty prokurátorom.

Advokár Sokol: Na zásah voči Haščákovi stačili dvaja chlapi z kriminálky

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info