HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

OSN odstraňuje kanabis zo zoznamu nebezpečných drog

marihuana
marihuana/ ilustračný obrázok / pixabay
Komisia OSN konečne rozhodla, že liečivý kanabis je menej nebezpečný ako rizikové narkotiká ako napríklad heroín. Dlho odkladané rozhodnutie otvára cestu pre ďalší výskum a posilňuje úsilie o legalizáciu, informuje portál RT.

Viedenská komisia pre omamné látky hlasovala za odstránenie marihuany na lekárske použitie z kategórie, ktorá zahŕňa mnoho najnebezpečnejších drog na svete vrátane vysoko návykových opioidov. Dlho odkladané rozhodnutie preklasifikuje kanabis a jeho deriváty a otvára cestu pre ďalšie skúmanie lekárskych a výskumných schopností marihuany.

Nepredbiehajte sa v schvaľovaní vakcíny, varuje štáty európska agentúra

Tento vývoj je symbolickou výhrou pre obhajcov marihuany, ktorí tvrdia, že politika mnohých krajín v oblasti drog je zastaraná. Konzultantka pre konope Jessica Steinbergová pre New York Times uviedla, že hoci legálny trh s marihuanou v Európe a USA riadi politiku legalizácie, stredajšie hlasovanie OSN môže mať najtrvácnejší vplyv na krajiny v Ázii a Karibiku. „Niečo také neznamená, že legalizácia sa iba bude diať  po celom svete, môže to byť zlomový okamih,“ uviedla.

Na obzore je liek na Alzheimerovu chorobu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info