fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Donovaly ako prvé spustili lyžiarsku sezónu! Problém s tým už nemá ani minister

Prvým miestom, kde sa začala tohtoročná lyžiarska sezón u nás sú Donovaly. Autor Jozef Uhlárik st.

Tak predsa sa u nás lyžuje! Prvým miestom, kde sa to dnes dalo, boli Donovaly. A vyzerá to tak, že lyžovačka tam bude aj celý víkend. Pridá sa ešte niekto?

Prevádzku lyžiarskym strediskám dodnes nikto oficiálne nezakázal, preto to známy rezort na Donovaloch využil dnes naplno. A pokračovať chce aj cez víkend. Na stredisko sa však zniesla kritika, na ktorú reagoval nielen majiteľ Boris Kollár, ale aj minister dopravy Andrej Doležal, píše portál 1.pluska.sk.

Pozvánka s výzvou na dodržiavanie všetkých opatrení

Rezort Park Snow Donovaly na už včera sociálnej sieti vo svojom statuse informoval, že lyžovačka na Donovaloch v časti Záhradište sa začína od zajtra 4.12.2020, vrátane večerného lyžovania. V statuse sa ďalej uvádza, že lyžiarom budú „k dispozícii zjazdovky pri Lomenej pome a pri vleku P2 v celkovej dĺžke 1,2 km. Na svah vás vyvezie 4-sedačková lanovka Buly Expres Záhradište a späť na centrálne parkovisko sa vytiahnete vlekom P2.“ Upozornenie je aj na prevádzkovú dobu, ktorá má byť „DENNE PIATOK – SOBOTA 8:30 – 21:00 NEDEĽA – ŠTVRTOK 8:30 – 15:30“ a na záver rezort uvádza, že sa tešia na návštevu na Donovaloch.

Prirodzene, lyžiarom rezort pripomína aj dodržiavanie všetkých nariadených protipandemických opatrení ako „odstupy min. 2 metre v koridoroch pred turniketmi, pokladňami príp. inde, mali vhodným a dostatočným spôsobom prekrytú tvár a dodržiavali prísnu hygienu rúk.“ A na záver pridáva ešte jedno upozornenie: „Využite výhodnejšie ceny skipasov s % zľavou zakúpených ONLINE pred príchodom do strediska a okrem ušetrených peňazí ušetríte aj čas státím v rade pred pokladňami!“

Bude zimná lyžovačka? Lyžiarske veľmoci sú nejednotné, Slovensko vyčkáva

Prvú lyžovačku využilo iba zopár stoviek nedočkavcov

Takže lyžovačka sa dnes na Donovaloch spustila, čo rezort opäť odprezentoval na sociálnej sieti, vrátanie niekoľkých fotografií. „👉🏻 Dnes sme v našom stredisku za dodržiavania všetkých aktuálne platných protipandemických opatrení a nariadení privítali prvých návštevníkov tohtoročnej lyžiarskej sezóny 2020/2021.⛷🏂 👉🏻 Ďakujeme, že ste disciplinovaní a dodržujete zásady R-O-R! 🚫🦠 👉🏻 Ďakujeme všetkým priaznivcom za podporu a dôveru. 🙌🏻🙏🏻 Tešíme sa na vás na Donovaloch aj počas najbližších dni! 🎿“ píše v statuse Park Snow Donovaly.

V stredisku bola dopoludnia podľa portálu 1.pluska.sk asi stovka návštevníkov a marketingový manažér strediska Miroslav Dobrota potvrdil, že dodržiavajú všetky aktuálne protipandemické opatrenia, odstupy, prekrytie tváre a hygienu rúk. „Dbáme na dodržiavanie opatrení, veď od toho sa odvíja budúcnosť tohtoročnej lyžiarskej sezóny nielen v našom stredisku, ale možno vo všetkých slovenských strediskách a sme si toho vedomí,“ uviedol hovorca, podľa ktorého momentálne neporušujú žiadne predpisy a riadia sa len aktuálne platnou legislatívou, pretože strediská zatiaľ nikto oficiálne nezatvoril.

Profesor Krčméry: Na otvorenie zjazdoviek v zime existuje viacero scenárov

S lyžovačkou počas víkendu nemá problém ani minister

Všetko teda teraz závisí od rozhodnutia epidemiológov a Ústredného krízového štábu. Šéf rezortu dopravy Andrej Doležal ale včera pripustil, že lyžiarske centrá zrejme do konca roka neotvoria a konečný verdikt má padnúť dnes. „Áno, naše stredisko zostane v prevádzke, pokiaľ nenadobudnú právoplatnosť nové nariadenia a opatrenia, ktoré budú záväzné pre lyžiarske strediská na Slovensku,“ skonštatoval Dobrota. Donovaly si za lyžovačku od niektorých ľudí vyslúžili kritiku, ich majiteľ Boris Kollár v tom nič zlé nevidí „Na otvorení Donovál nie je nič arogantné. Dnes nie je žiadny zákaz otvoriť lyžiarske stredisko. Pokiaľ štátna autorita niečo obmedzí, vtedy zatvoríme,“ povedal šéf parlamentu a zároveň aj majiteľ Park Snow Donovaly pre Denník E.

Paradoxne sa k nemu názorov pridal aj minister Doležal, ktorý potvrdil, že minimálne do pondelka 7. 12. môžu byť otvorené všetky lyžiarske strediská. Hlavný hygienik zatiaľ nebol požiadaný, aby vydal vyhlášku a ministerstvo dopravy nevie regulovať, otvárať či zatvárať tieto strediská. „Objavili sa medializované informácie, interpretujú situáciu trochu skreslene,“ povedal minister o kritike, že na Donovaloch sa lyžuje napriek tomu, že on sám ohlásil zatváranie lyžiarskych stredísk. „Je to veľmi zle interpretované,“ upozornil Doležal a dodal, že všetky lyžiarske strediská, ktoré majú na to podmienky, môžu byť stále otvorené, uvádza v závere portál 1.pluska.sk.

Rakúsko otvorí školy, obchody a…. lyžiarske svahy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info