HLAVNÝ DENNÍK
VÝBER SPRÁV ZAHRANIČIE

Majetok plukovníka FSB Čerkalina bol vydražený. Rusko získalo 79 miliónov dolárov

Ilustračný obrázok/pixabay
Po predaji majetku zaisteného plukovníkovi FSB Kirillovi Čerkalinovi, ktorý bol obvinený z podvodov a úplatkov, sa rozpočet Ruska zvýšil o 79 miliónov dolárov, informuje portál Russia Today.
Objavenie 160 miliónov dolárov pri prehliadke Čerkalinovho domu v roku 2019 zaplnilo titulky nielen ruských médií. „Čerkalinov majetok, ktorý zaistil súd, vrátane drahých automobilov, luxusného tovaru a nehnuteľností, sa predal na medzinárodnom trhu,“ uviedol zdroj pre moskovskú tlačovú agentúru TASS.  „Prostriedky boli vrátené do ruského rozpočtu.“ Celkovo sa skonfiškované predmety predali za viac ako 6 miliárd rubľov (79 miliónov dolárov).

Čerkalin si privyrobil korupciou na takzvanom oddelení K, sekcii vyšetrovania finančných trestných činov Federálnej bezpečnostnej služby (FSB). Prokurátori tvrdia, že bral úplatky za riešenie problémov s centrálnou bankou. Obvinili ho najmä z prijatia 850 000 dolárov od obchodnej firmy výmenou za poskytnutie ochrany v rokoch 2012 až 2015.

Ukrajinskí lobisti postavili kvôli Nord Stream 2 USA proti EÚ

Plukovník FSB sa stal známym v máji 2019, keď razia v jeho dome odhalila 12 miliárd rubľov (160 miliónov dolárov), čím prekonal rekord policajného explukovníka Dmitrija Zacharčenka. Toho našli v roku 2016 s 8,5 miliardami rubľov. Videá Čerkalinových vriec s hotovosťou sa stali virálnymi. Koncom minulého roka prijal moskovský súd žiadosť generálneho prokurátora o predaj zaisteného majetku vrátane niekoľkých bytov, domov, pozemkov a automobilov.

Okrem prijímania úplatkov čelí Čerkalin aj obvineniu z rozsiahlych podvodov v hodnote najmenej 490 miliónov rubľov (6,4 milióna dolárov) spolu s dvoma bývalými dôstojníkmi FSB Dmitrijom Frolovom a Andrejom Vasilievom.

Najbohatší Rus chce dobyť svetové trhy liekom na korovavírus. Testovať sa má aj na Slovákoch.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info