fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Gottov obraz za 1,5 milióna: Dražba odhalila slávneho majiteľa!

Karel Gott / Facebook (Karel Gott)

Jeho maliarske srdce by jasalo. Obrazy speváka Karla Gotta (†80) išli na nedeľnej internetovej aukcii na dračku. Aj ten, ktorý podľa zistení Blesku kedysi venoval priateľovi Radkovi Brzobohatému (†79). Vydražil sa za 1 560 000 korún (takmer 60 000 eur)!

Dielo nazvané Zátišie so zeleným kocúrom, na ktorom dominuje maľba nahej ženy, bolo v dražbe galérie Kodl z troch Gottových plátien prvý na rade. Vyvolávaciu cenu 400 000 korún rýchlo pokorilo.

Darček v aukcii

Podľa informácií Blesku venoval Karel tento akt Radkovi Brzobohatému, o ktorom vedel, že vie krásu ženského tela náležite oceniť. Do aukcie ho 8 rokov po smrti svojho muža dala vdova Hana Gregorová (68). A rovno veľkoryso súhlasila s tým, že 50% z dosiahnutej ceny pôjde na charitu, v tomto prípade pre Centrum Paraple. Zrejme obraz predala, pretože sa zbavuje aj vily v Říčanoch a musela ju vypratať. Herečka je s priateľom Ondrejom Koptíkom (36) v Maďarsku, kde tiež vlastní dom. Na otázku Blesku, či ju potešil výsledok dražby, sa do telefónu len rýchlo rozlúčila.

Najslávnejší hit Karla Gotta Lady Carneval: expresná prácička

Rekord

Bodovali však aj ďalšie Slavíkove diela. Kým tento rok v októbri na jeho dielo Milenec v sprche u iného aukčného domu neprihodil nikto k vyvolávacej cene 295 000 korún navyše nič, prvú adventnú nedeľu prišla smršť! Cena plátna z roku 2012 z názvom V kaviarni za obyčajnú minútu vystúpila cez milión českých korún, po dvoch minútach cez dva milióny a skončila na rovných troch miliónoch korún (114, 5 tisíc eur). Tretí obraz Čas nežnosťou sa vydražil za 1 440 000 korún (takmer 60 000 eur).

Sypali sa milióny

Celkom aukcie vyniesla 400 000 000 korún, v prepočte viac ako 15 miliónov eur. Gott bol vo veľmi dobrej spoločnosti. Divertimento II Františka Kupku (†85) sa predalo za viac ako 90 miliónov (takmer 3,5 milióna eur), čo je doterajší český rekord.

Plátno jedného z mála doteraz žijúcich autorov výtvarníka Theodora Pištěka (88), spolupracovníka Miloša Formana (†86), s názvom Adieu, Guy Moll sa vydražil za 25 miliónov (viac ako 950 000 eur).

Producent priznal, prečo zamestnával Ivanu Gottovú: Môže za to Karel?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info