HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Automobil počmáraný heslami vrazil do sídla Merkelovej

Stop globalizačnej politike, je nápis na aute, ktoré vrazilo do brány sídla kancelárky Merkelovej/TASR
Auto popísané heslami ako „Stop globalizačnej politike“ narazilo do brány k sídlu nemeckej kancelárky Angely Merkelovej v Berlíne pred schôdzkou, na ktorej sa malo diskutovať o predĺžení doby lockdownu v Nemecku, informuje portál RT.

Fotografie zo scény odhaľujú heslá vrátane nápisov „Zastavte globalizačnú politiku“ a  „Vy prekliati vrahovia detí a starých ľudí“, ktoré boli napísané na boku vozidla. Pri incidente neboli žiadne správy o obetiach. Na mieste sa zúčastnili desiatky osôb zasahujúcich v núdzových situáciách a ozbrojení policajti so psami vykonali na mieste inšpekciu vozidla Volkswagen.

Záhada prenosu nákazy – svet stále nevie kde a ako sa ľudia infikujú

Vodiča osobného auta v neskorom strednom veku, odviezli z miesta na vozíku. „Zisťujeme, či vodič úmyselne išiel proti bráne,“ uviedla berlínska polícia na Twitteri. „Bol vzatý do väzby.“ Hovorca polície uviedol, že neverí, že išlo o extrémistický útok.

Nemecká kancelárka mal v stredu ráno usporiadať videokonferenciu nemeckých štátnych premiérov, na ktorej sa malo diskutovať o predĺžení doby uzamknutia a o ďalších krokoch v boji proti pandémii. Kancelária Merkelovej sa nachádza v centre Berlína neďaleko budovy Reichstagu, v ktorej sídli nemecký parlament.

Vo švajčiarskom Lugane boli pri teroristickom útoku zranené dve ženy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info