HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ŠPORT

Niekto na mne roky zarába, kritizuje slávny futbalista Ibrahimovič videohru FIFA

Zlatan Ibrahimovič / Facebook (PSG - Paris Saint-Germain)

Zlatanovi Ibrahimovičovi sa nepáči, že figuruje v populárnej počítačovej hre FIFA, aj keď na to nedal súhlas. Na sociálnych sieťach uviedol, že na jeho mene a tvári niekto roky zarába peniaze bez jeho súhlasu a je čas sa tým zaoberať, informuje portál Lidovky.cz.

So spoločnosťou EA Sports, ktorá vydáva hru FIFA už od roku 1993, však má od augusta zmluvu AC Miláno, ktorého dres 39-ročný kanonier oblieka.

„Kto dovolil EA Sports FIFA používať moje meno a podobizeň? FIFPro? Nie som si vedomý, že by som bol členom FIFPro (celosvetová hráčska asociácia), a ak som, stalo sa tak bez môjho vedomia nejakým divným spôsobom,“ napísal Ibrahimovič.

Ronaldo dvakrát skóroval a dobehol Ibrahimoviča. Immobile zabezpečil výhru Laziu

„Určite som nedovolil federácii FIFA ani FIFPro, aby na mne zarábali peniaze. Niekto zarába celé tie roky na mojom mene a podobizni bez akejkoľvek dohody. Je čas to vyšetriť,“ vyzval švédsky futbalista, ktorý figuruje v hre FIFA od roku 2002, kedy pôsobil v Ajaxe Amsterdam.

Ibrahimoviča, ktorý napriek svojmu veku ťahá Miláno ako najlepší súčasný strelec talianskej ligy, ktorú jeho tím vedie, možno zmobilizovala čerstvo uzatvorená zmluva medzi Sports s Davidom Beckhamom. Jeho niekdajší spoluhráč z Milána a Paris St. Germain minulý týždeň podpísal s výrobcom počítačovej hry trojročnú zmluvu a bude hviezdou na obale FIFA 21. Bývalý anglický futbalista vďaka tomu zarobí 40 miliónov libier (takmer 45 miliónov eur).

Zlatan Ibrahimovič si poranil lýtko na tréningu AC Miláno a hrozí mu dlhšia pauza

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info