Matovič prezradil, že očkovanie nebude až tak "dobrovoľné". Vyzerá to tak, že bude povinné
24 | 11 | 2020 I Imrich Kovačič

Zdá sa, že aj očkovanie nebude úplne celkom dobrovoľné, ale skôr vynútené. Premiér Igor Matovič vyslovil svoju predstavu o tom ako prinútiť ľudí dať sa zaočkovať. Okrem toho, že zrejme bez očkovania, alebo PCR testu nebudú môcť cestovať do zahraničia, premiér navrhuje, aby nezaočkovaní ľudia nosili na Slovensku naďalej rúška.Matovič prinútil ľudí zúčastniť sa na testovaní, aj keď tvrdil, že je to dobrovoľné

To, ako vyzerá „dobrovoľnosť“ v podaní vlády Igora Matoviča, sme si už mohli vyskúšať počas prvého a druhého kola celoplošného testovania. „Dobrovoľne“ sme si mohli mohli vybrať, či sa zúčastníme na testovaní nepresnými testami a „budeme mať slobodu“, alebo sa neotestujeme, no budeme zavretí doma a ostaneme niekoľko dní bez príjmu.

De facto sa teda jednalo o povinné testovanie, respektíve nátlak a donútenie občanov zúčastniť sa na nezmyselnom testovaní. Z najnovších dát z tretieho skutočne dobrovoľného testovania vo vybraných mestách a obciach si vieme odvodiť, že viac než dve tretiny, respektíve dvaja z troch ľudí, ktorí sa zúčastnili na predchádzajúcich (povinných) testovaniach, tam šlo len z donútenia (lebo by nemohli ísť do práce a museli by sedieť doma) a len jeden z troch sa šiel otestovať skutočne z vlastnej vôle.
Nátlak na ľudí bude aj pri očkovaní

Matovič veľmi dobre vie, že u ľudí stratil akúkoľvek dôveru, a preto mu ostáva už len správať sa ako nejaký diktátor, ktorý musí svoje nápady presadzovať jedine formou nátlaku a zastrašovania ľudí.

Rúška nefungujú, potvrdili dánski vedci
Štúdia prestížneho centra Rigshospitale zistila minimálny rozdiel nákazlivosti na koronavírus pri nosení a nenosení rúška. Uviedla agentúra Tass.ru. Čítať ďalej
24 | 11 | 2020 | Imrich Kovačič


Napriek tomu, že premiér ešte donedávna hovoril o tom, že očkovanie proti koronavírusu bude skutočne dobrovoľné, jeho najnovšie vyhlásenia hovoria presne o opaku.

V pondelok na tlačovej konferencii premiér Igor Matovič ozrejmil, že v EÚ sa medzi členskými krajinami diskutuje o tom, že nezaočkovaní ľudia by sa nemohli pohybovať z jednej krajiny do druhej:

„V Európe sú úvahy toho typu, že ľudí, ktorí nebudú očkovaní, si ich tie druhé krajiny nepustia na svoje územie. Čiže buď budú musieť ukázať očkovací preukaz, alebo aktuálny PCR test. Zrejme takéto obmedzenia budú. “

Takéto úvahy sú síce v rozpore s voľným pohybom osôb v rámci Schengenského priestoru, no samozrejme, každá krajina, si môže chrániť svoje územie, ako len chce.

Juraj Čurný: Matovič nie je osobnostne spôsobilý byť premiérom
Známy hudobný konzultant a moderátor Juraj Čurný to už nevydržal a napísal otvorene svoj názor na premiéra. „Dostávame sa totiž pomaly ale isto do situácie podobnej istej krajine v juhovýchodnej Ázii kde o Vašom osude môže rozhodnúť aj skutočnosť,... Čítať ďalej
23 | 11 | 2020 | Petra Demková

Nezaočkovaní by mali nosiť rúška

Horšie je už však to, že Matovič chce obmedzovať ľudí aj vrámci Slovenska. Na otázku, či budú nejaké opatrenia aj voči občanom na Slovensku, odpovedal nasledovne:

„Tí, čo sa nezaočkujú, tak budú nosiť naďalej rúška. Prečo by mali tí, čo sa zaočkujú, doplácať na tých, ktorí sa nezaočkujú. To zásah do slobody určite nie je, je to objektívne ochranné opatrenie voči tým, ktorí si povedia, že oni majú slobodu šíriť vírus,“ povedal Matovič.Opäť tá jeho nešťastná rétorika, čo zároveň manipuluje realitu. Šokujúco a veľmi jednoducho spravil z ľudí, ktorí oprávnene majú obavy z neodskúšanej vakcíny a jej možných dlhodobých dôsledkov, netvorov, ktorí budú chcieť „slobodne šíriť vírus“.

Matovič teda inými slovami plánuje opäť ako pri testovaní, tak aj pri očkovaní vytvoriť dve kategórie občanov. Obludnejšie na tomto nápade je však to, že občania, ktorí sa nedajú zaočkovať budú musieť nosiť na tvári rúško, čo už skutočne pripomína nacistické Nemecko, keď Židia museli nosiť na viditeľnom mieste žltú hviezdu.

Matovič hrozí odchodom z vlády. Sulíkov plán označil za cestu do pekla
Azda nikto nepredpokladal, že protipandemický plán príjme premiér Matovič s otvorenou náručou, Jeho reakcia ale prekvapila všetkých. Pri voľbe generálneho prokurátora dokonca pohrozil odchodom s koalície! Čítať ďalej
23 | 11 | 2020 | Jozef Uhlárik ml.


Premiér si neuvedomuje, že takéto niečo by okrem diskriminácie časti občanov malo aj negatívne spoločenské dôsledky nevídaných rozmerov?
Rozoštvávanie spoločnosti

Takto rúškami označení ľudia by samozrejme boli braní ako nejakí vyhnanci, respektíve vyvrheli spoločnosti. Nastalo by tu obrovské odsudzovanie, nenávisť, hádky a bola by celkovo napätá situácia v spoločnosti. O toto ide nášmu premiérovi? Stále potrebuje vyvolávať konflikty tak, ako to predvádza vo svojej koalícii?

„Argument“, o tom, že by nosenie rúšok nezaočkovaných bolo kvôli ochrane zaočkovaných je už skutočne na smiech. Predsa ak sa niekto dá zaočkovať, robí to preto, aby sa od nikoho nemohol nakaziť. Aký iný zmysel to má? Neexistuje jediný relevantný dôvod, prečo by nezaočkovaní mali predstavovať „hrozbu“ pre zaočkovaných.
Covid-19 má úmrtnosť podobnú chrípke

A aj odhliadnuc od toho. Už by hádam to strašenie koronavírusom aj stačilo. Podľa výskumov špičkových vedcov sa úmrtnosť na Covid-19 pohybuje okolo 0,23% , čo je len o niečo málo viac než úmrtnosť na bežnú chrípku, kde sa úmrtnosť pohybuje okolo 0,1 %.

Povinnosť nosenia rúšok pre nezaočkovaných proti Covidu-19 je teda rovnaká hlúposť, akoby rúška mali nosiť aj ľudia, ktorí sa nedali očkovať proti chrípke. (Čo je mimochodom 95%. Zaočkovať sa ročne dáva približne len 5% obyvateľov Slovenska).

Ďalšia blamáž: EK odmietla Matovičove plošné testovanie
"Mali sme byť vzorom minimálne pre EÚ, sme na smiech pred celým svetom.", píše europoslanec Milan Uhrík Čítať ďalej
21 | 11 | 2020 | Imrich Kovačič