Prečo musí byť nová vakcína Pfizer uskladňovaná až pri -70°C? Má to šokujúci dôvod
21 | 11 | 2020 I Timotej Dudka

Celý svet nedávno obehla správa o tom, že vedcom sa podarilo vytvoriť prvú vakcínu na COVID-19. Tá sa však musí skladovať pri teplote nižšej ako -70°C, čo je mimochodom menej ako na Severnom póle.


Farmaceutická firma Pfizer tvrdí, že ich vakcína je účinná na 90%. Vyznieva to však skôr ako firemná propaganda zameraná na zvyšovanie cien akcií firmy, než reálny údaj. Najnápadnejšou otázkou ale aj tak ostáva: "prečo si táto vakcína vyžaduje takú nízku teplotu, keď doteraz ju žiadna z používaných vakcín nepotrebovala?"


Dôvodom je pravdepodobne to, že ak by sa nedržala v tak chladnom prostredí, jej jednotlivé zložky by sa začali rozpadať a vakcína by potom vôbec nefungovala. Nemenej dôležitá je však otázka: Aké sú vlastne tie jej zložky? Ukazuje sa, že sa jedná o úplne nové prísady, ktoré sa vo vakcínach nikdy predtým nepoužívali a práca s nimi ešte nie je úplne odskúšaná.

Veľký deň pre vedu a ľudstvo - vakcína spoločnosti Pfizer má 90% účinnosť
Vakcína vyvíjaná spoločnosťou Pfizer je z 90% účinná proti Covid-19, uviedla farmaceutická spoločnosť pre portál RT. Toto zistenie bolo výsledkom prvej nezávislej analýzy akejkoľvek vakcíny Covid-19 v štúdiách fázy 3, konečnej fáze pred... Čítať ďalej
10 | 11 | 2020 | Diana Zaťková


Organizácia Children Health Defence (Ochrana zdravia detí) vo svojom článku z 6. augusta 2020 uvádza:

"mRNA vakcíny, ktoré sú momentálne v štádiu klinických skúšok vrátane firiem Moderna a Pfizer sa spoliehajú na systém nanočasticových nosičov, ktorý obsahuje aj syntetickú chemikáliu nazývanú polyetylén glykol (PEG). Používanie PEG v liekoch a vakcínach je vysoko kontroverzné kvôli dobre zdokumentovanému výskytu imunitných reakcií vrátane život ohrozujúceho anafilaktického šoku." píše sa v článku.

"Približne 7 z 10 ľudí už je citlivých na PEG, výsledkom čoho môže byť znížená efektívnosť vakcíny a zvýšený výskyt nežiaducich vedľajších účinkov. Ak mRNA vakcína obsahujúca PEG získa registráciu amerických a európskych úradov, expozícia obyvateľstva tejto látke bude bezprecedentná a potenciálne katastrofická. Farmaceutické firmy sú si tejto skutočnosti veľmi dobre vedomé, no oveľa viac ich zaujímajú vlastné zisky," píše sa ďalej správe.

Vakcína bez ihly. Dali by ste sa zaočkovať cez nos?
Vedci sľubujú, že najúčinnejšou zbraňou proti koronavírusu bude vakcinácia. Farmaceutickí giganti pracujú na jej dokončení v injekčnej podobe, tím výskumníkov v Spojených štátoch sa však na to rozhodol ísť inak. A u myší zatiaľ slávia... Čítať ďalej
19 | 11 | 2020 | Natália Sollárová


Okrem látky PEG sú vo vakcínach proti novému koronavírusu problémom aj samotné lipidové nanočastice. Prečo sa vlastne nachádzajú v očkovacích látkach?

Organizácia Ochrana zdravia detí to vysvetľuje: „Lipidové nanočastice obalia molekuly mRNA, aby ich chránili pred degradáciou, podporujú ich prenikanie do buniek a napokon zosilňujú imunitnú odozvu, čo vakcinační vedci nazývajú LPN, čiže inherentná vlastnosť prísad.“

Inými slovami, LPN sú prísady, ktorých účelom je po vpichnutím vyvolať v ľudskom tele veľké zápalové odozvy. Je to robené za účelom tvorby protilátok, na základe čoho potom výrobca vakcíny deklaruje jej „vysokú účinnosť“, a to aj napriek spôsobovaniu závažných vedľajších účinkov.

Ruská vakcína Sputnik V je účinná na 92%. Je to viac, ako si udáva Pfizer
11 | 11 | 2020 | Diana Zaťková


Podľa farmaceutickej firmy Moderna sa negatívne vedľajšie účinky vyskytli až u 100% testovaných dobrovoľníkov v skupine, ktorej bola podaná vysoká dávka vakcíny.

Takže, ako môžeme vidieť, deklarovaný „úspech“ novej vakcíny má svoju vysokú cenu. Ochrana (aj to otázna) pred koronavírusom bude mať pravdepodobne za následok spustenie množstva nežiaducich účinkov. Tie svojou závažnosťou môžu pokojne prekonať závažnosť ochorenia, pred ktorým majú chrániť. Je teda plne na každého slobodnej vôli zvážiť, či mu toto riziko stojí za to.

Rusko tvrdí, že vakcína Sputnik V je rovnako účinná ako novo predstavená vakcína od farmaceutického giganta Pfizer
Viac ako 90 percent osôb, ktoré dostali ruskú vakcínu Sputnik V, má pravdepodobne imunitu voči koronavírusu, čo zodpovedá odhadom alternatívnej receptúry vyvinutej v USA, uviedlo v pondelok ministerstvo zdravotníctva, informuje portál... Čítať ďalej
10 | 11 | 2020 | Marek Molnár


V prípade, že by sa vláda opäť snažila urobiť toto očkovanie „nasilu dobrovoľné“, ako tomu bolo pri plošnom testovaní, tak bude potrebné nájsť spôsob, ako uplatniť slobodné rohodovanie každého jedinca, aby sa proti tomu dalo brániť.

Aj samotný tvorca vakcíny sa vyjadril, že očkovanie nepovedie k návratu do normálneho života spred pandémie. Je to hlavne preto, lebo tieto vakcíny nie sú navrhované ako ochrana pred nákazou. Ich účelom je najmä minimalizovanie prenosu ochorenia COVID-19 (čo mimochodom dokáže aj obyčajný vitamín D a bez vedľajších účinkov).

Strašiť tvrdým lockdownom je čistá demagógia - tvrdia Nemci
Hrozbu "celoštátneho vypnutia ekonomiky" používa naša vláda ako cesnak na upírov. Nemci, ktorí sú už dlhšie, ale podľa potreby iba lokálne "vypnutí" však tvrdia, že ekonomike to nijak výraznejšie neškodí. Čítať ďalej
21 | 11 | 2020 | Ivan Brožík