fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Milan Kňažko porazil Covid, ale zápal pľúc zostal a hlas sa mu nevrátil

Milan Kňažko / Facebook (Jakub Kotian Photography)

Keď ho pred mesiacom pustili z nemocnice, kde bol hospitalizovaný s nákazou Covid-19, vyzeralo to, že je z najhoršieho vonku, ale nie je. Herec Milan Kňažko (75) má stále veľké zdravotné problémy, ktoré zrejme nikdy nezmiznú, píše portál Blesk.

Aj keď sa snaží vrátiť do bežného života, a dokonca sa zapojil do osláv 17. novembra, keď spoločne s kolegami prednášali básne a diskutovali na tému sloboda, tak stále nie je zdravý.

Milan Kňažko v rozhovore pre Aktuality.sk zmienil, že stále nie je úplne zdravý a zápal pľúc sa ho stále drží. Ale podľa doktorov má dostatok protilátok na to, aby sa s tým telo pobilo.

„Žumpa ako žumpa!“, myslí si Kňažko

„Začal som mať vysoké teploty okolo 38 až 39. Až do nedele som mal stále teploty a v pondelok ma už manželka vyhodila do nemocnice, pretože som vraj bol šedý. V nemocnici som bol jedenásť dní. Teploty pominuli, vyvinul sa zápal pľúc. Trikrát mi robili rozbor krvi. Zápal pľúc sa najskôr vyvíjal veľmi ťažko, potom sa zmiernil, a keď som už bol bez teplôt, pustili ma domov. Zápal pľúc zostal, hlas sa ešte nevrátil a ani sila sa ešte moc nevrátila,“ priznal herec, na ktorého vzhľade sa choroba podpísala. Keď opustil nemocnicu, bol v tvári strhaný, unavený a výrazne vychudnutý.

„S veľkou vďakou a hlbokou úctou sa skláňam pred sestričkami a všetkými zdravotníkmi, ktorí v týchto ťažkých časoch a mimoriadne náročných podmienkach riskujú svoje zdravie, aby chránili to naše vrátane záchrany toho najcennejšieho, našich životov. Verím, že zodpovední vládni činitelia to v rámci nastávajúcej reformy zhodnotia nielen slovami. Ešte raz vám ďakujem za starostlivosť, ľudskosť, trpezlivosť a odbornosť,“ poďakoval na sociálnej sieti Kňažko.

Ako je na tom nakazený Milan Kňažko? Vďaka telefonátu v tom máme jasno!

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info