fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kritický stav vranovskej nemocnice: Pre COVID-19 jej hrozí zatvorenie!

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Zdravotníci v nemocniciach sú preťažení, je ich málo a navyše sa dramaticky míňajú aj voľné lôžka pre koronavírusových pacientov. Okresnej nemocnici vo Vranove nad Topľou dokonca hrozí uzavretie.

Nepriaznivá situácia súvisí jednak s kapacitnými možnosťami zariadenia, ale veľkým problémom sú aj chýbajúci zdravotníci. „Už sme zahnaní do kúta. Naozaj nám hrozí zatvorenie prevádzky a možno aj zatvorenie nemocnice, keď to takto bude pokračovať ďalej,“ uviedol pre portál 1.pluska.sk riaditeľ vranovskej nemocnice Eugena Leša.

Zdravotníci sú unavení a boja sa o svoje rodiny

Nemocnica podľa riaditeľa vyčlenila celú kapacitu interného oddelenia pre pacientov s ochorením COVID-19 a transformáciu na COVID-19 ambulanciu podstúpila aj gynekologická ambulancia. „Tí ľudia sú unavení, boja sa, boja sa o svoje rodiny. Odmietajú prísť do práce, využívajú karanténu. Keď len trošku môžu, utečú, sú aj takí,“ prezradil Leša na šokujúcu informáciu týkajúcu sa chýbajúcich zdravotníkov s tým, že aj oni sú „obyčajní ľudia, ktorí sa toho boja“.

Leša tiež dodal, že situácia v okrese sa vôbec nezlepšuje. „Keď ľudia nebudú dodržiavať všetky veci, ktoré budú nariadené, tak sa to bude zhoršovať,“ skonštatoval smutne riaditeľ. Nemocnica vo Vranove nad Topľou aktuálne ponúka testovanie antigénovými testami v pracovných dňoch štyri hodiny popoludní. Od budúceho týždňa budú odbery realizovať počas plných ôsmich hodín, dodáva v závere portál 1.pluska.sk.

Ľudia plačúci a kričiaci do telefónu, úplne zničení úradníci, aj toto našla armáda na Orave

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info