fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Takmer 70% pacientov má príznaky Covidu až sedem týždňov po prepustení z nemocnice

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Nová štúdia naznačuje, že viac ako dve tretiny pacientov hospitalizovaných kvôli koronavírusu naďalej trpia oslabujúcimi príznakmi viac ako sedem týždňov po prepustení, informuje Mirror.

Vedci zistili, že 54 dní po prepustení ešte 69% pacientov pociťovalo únavu a 53% trpelo pretrvávajúcou dýchavičnosťou. Zistili tiež, že 34% stále malo kašeľ a 15% uvádzalo depresiu.

Podľa štúdie uskutočnenej v spolupráci s lekármi v Royal Free London (RFL) a University College London Hospitals NHS Trust (UCLH) navyše 38% röntgenových snímok hrudníka zostalo abnormálnych a 9% sa zhoršovalo.

EU si objedná 300 miliónov vakcín od firiem BioNTech a Pfizer

Dr. Swapna Mandal, čestný klinický docent na divízii medicíny UCL uviedol, že údaje ukazujú, že takzvaný „dlhý Covid“ je skutočným javom a že je potrebný ďalší výskum, aby sme pochopili, ako možno liečiť pokračujúce príznaky Covid-19.

Mandal taktiež dodal: „Pacienti, ktorých ochorenie Covid-19 je dosť závažné na to, aby vyžadovali nemocničnú starostlivosť, často trpia výraznými príznakmi ešte mnoho týždňov po prepustení.“

Rusko tvrdí, že vakcína Sputnik V je rovnako účinná ako novo predstavená vakcína od farmaceutického giganta Pfizer

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info