fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Biden nemá 20 pensylvánskych voliteľov a zatiaľ nevyhral

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Výsledok volebného hlasovania v USA medzi Bidenom a Trumpom by mal byť v súčasnosti v pomere 259:214, na víťazstvo Bidenovi ale treba 270 hlasov. Uviedol portál 360tv.ru.

Kandidát na amerického prezidenta Joe Biden prišiel o 20 voliteľských hlasov. Podľa aktuálnych predbežných výsledkov má teraz 259 hlasov. Na víťazstvo ale potrebuje 270.

Podľa aktualizácie prieskumu RealClearPolitics má teda Biden v súčasnosti 259 hlasov. Z predbežného výsledku bolo vynechaných 20 hlasov štátu Pensylvánia. Donald Trump má rovnako ako predtým 214 hlasov. Aby mohol jeden z kandidátov zvíťaziť, musí získať 270 hlasov.

Putin nezagratuluje Bidenovi, kým nebudú výsledky oficiálne

Za nerozhodné sú považované americké štáty Arizona, Georgia, Aljaška a Severná Karolína. Znova k nim teda pribudla i Pensylvánia. Spočítaných v nej bolo iba 97 % hlasovacích lístkov. Zatiaľ je na čele Biden s 49,8 %, Trump má 49,1 %.

Trumpov štáb už podal žaloby v Arizone a Pensylvánii. Podľa nich bolo sčítanie hlasov sfalšované. K manipulácii malo dôjsť pri sčítaní hlasov zaslaných poštou.

Joe Biden sa 7. novembra vyhlásil za nového prezidenta USA. Trump zároveň uviedol, že sa bude usilovať o revíziu počtu hlasov. Samotné hlasovanie prebehlo v USA 4. novembra a oficiálny výsledok volieb ešte nie je definitívny a ani známy.

Trump nechal údajne Bidena podvádzať, aby ho usvedčil z volebného podvodu, tvrdí ruský ekonóm Chazin

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info