HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ŠPORT

Brazílsky MMA zápasník Silva: Chcel som sa zabiť, teraz umlátim Vémolu v druhom kole!

Karlos Vémola & Leandro Silva / Instagram (@karlos_terminator_vemola) (leandroapollooficial) / Fotokoláž (Redakcia HD)

Brazílsky zápasník Leandro Silva pred časom vyzval na zápas Karlosa Vémolu skrz Instagram. Je mu úplne jedno, že český MMA bojovník je úplne iná váhová kategória. „Váha nie je všetko, verím, že ho porazím technickým knokautom v druhom kole,“ cituje Silvu portál Expres.

Brazílsky MMA zápasník Leandro Silva alias Apollo zápasí najčastejšie v kategórii lightweight (do 70 kg) či welterweight (do 77 kg). Všetkých tak veľmi prekvapilo, že pred pár dňami oficiálne vyzval k zápasu výrazne ťažšieho Karlosa Vémolu. Pokiaľ k duelu dôjde, mal by sa odohrať vo váhovej kategórii do 84 kilogramov.

„Nezáleží na tom, že som o niečo ľahší ako on. Mám veľ ké schopnosti a zápasové IQ a verím, že vyhrám. Vidím to tak, že Karlosa ukončím v druhom alebo v treťom kole na tko (technický knokaut),“ tvrdí sebavedome Leandro Silva.

Neverný Vémola vďaka Krausovi vyznal city Lele: Pobozkal ju priamo pred kamerami!

Expresu brazílsky zápasník, ktorý sa do istej miery inšpiruje filmovým boxerom Apollom Creedom z kultového filmu Rocky, vysvetlil, prečo vlastne o zápas s Vémolom tak veľmi stojí.

„Chcem s Karlosom zápasiť, pretože verím vo víťazstvo a viem, ako veľmi je on v Česku populárny,“ hovorí Brazílčan, ktorý podľa svojich slov pred časom prešiel veľkou vnútornou zmenou, vďaka ktorej je dnes oveľa lepším bojovníkom ako pred rokmi.

Leandro Silva rovnako ako Karlos Vémola pred rokmi bojoval v zámorskej prestížnej organizácii UFC. Než sa však stal profesionálnym zápasníkom, skúšal sa presadiť ako futbalista, žil v chudobe a každý jeho deň bol bojom o holý život.

„Môj životný príbeh je naozaj šialený. Skoro som sa stal profesionálnym futbalistom, vyrastal som vo Favele (chudobná štvrť v Rio de Janeiro), kde ľudia okolo mňa buď umierali, brali drogy alebo hrali futbal. Ja som si zvolil tú tretiu možnosť, ale aj tak som videl veľa zlých vecí v mojom detstve i v dospievaní,“ zveril sa bojovník.

„Videl som na vlastné oči, ako moju mamu zbilo niekoľko chlapov. Nikdy som nepoznal svojho otca. Žil som v sirotinci, potom som sa tlačil s matkou a tromi bratmi v jednej izbe. Všade okolo bola kopa krýs, bolo to šialené,“ spomína Silva.

Ťažké detstvo Silvu nakoplo k veľkej životnej zmene.

Karlos Vémola sa nakazil koronavírusom! Najočakávanejší zápas je v ohrození

„Uvedomil som si veľa vecí. Keď som mal osemnásť, skončil som s futbalom, pretože som si tým nedokázal zarábať peniaze. Často som premýšľal o samovražde, bol som na tom naozaj zle. Všetko sa ale zmenilo, keď som v dvadsiatich rokoch začal chodiť na tréningy brazílskeho jiu-jitsu. Kompletne sa mi zmenil život aj moja myseľ. Pracoval som potom ako vyhadzovač, každý deň som mal 12 hodinové smeny, aj tak som ale denne stihol dva tréningy, často som vôbec nespal,“ šokuje svojím drsným príbehom Vémolov vyzývateľ.

„Zažil som toho naozaj veľa a teraz by som sa mal báť Vémolu? To vôbec nehrozí! Pre mňa je zápasenie možnosť si zarobiť veľké peniaze, som skvelý bojovník, jeden z najlepších v mojej váhovej kategórii a zaslúžim si dostávať za to, čo viem, dobre zaplatené. Moja skutočná kariéra začína práve teraz,“ hlási Silva, ktorý trénuje v slávnom ATT (American Top Team) s najväčšími osobnosťami MMA.

Vémola je blbý, škaredý a berie steroidy! Drsné obvinenie MMA zápasníka Mikuláška

Silva sa Expresu zveril aj s tým, že jeho veľkou motiváciou je jeho matka, ktorej by rád finančne pomohol.

„Mám pred sebou zhruba sedem rokov na tej najvyššej úrovni. Začal som neskoro, potrebujem teda teraz za tých sedem rokov zarobiť čo najviac peňazí a potom si plánujem rozbehnúť vlastný biznis. Chcem byť boháč,“ hovorí otvorene Leandro Silva.

Čo sa týka Karlosa, toho čaká 5. decembra zápas s jeho veľkým rivalom Václavom Mikuláškom. Na sociálnej sieti už ale Silvovi vopred odkázal, že jeho ponuku k zápasu prijíma a stretne sa s ním pokojne ešte koncom roka 2020.

Zdá sa, že krvavej šou už nič nebráni.

Maradona po operácii mozgu „chytil absťák“. Je to s ním ťažké, tvrdí lekár

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info