fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

ĽSNS podporí zvolanie mimoriadnej schôdze o dôvere vláde, Hlas je pripravený rokovať o ďalšom postupe

Na snímke poslanec NR SR Marian Kotleba (ĽSNS). FOTO TASR - Jaroslav Novák

Strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) podporí zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu na odvolanie premiéra Igora Matoviča (OĽaNO).

Informoval o tom hovorca ĽSNS Ondrej Ďurica. Hovorkyňa Hlasu – sociálna demokracia (Hlas-SD) Patrícia Medveď Macíková pre agentúru SITA uviedla, že strana je pripravená rokovať so zbytkom opozície o ďalšom postupe.

Podľa kotlebovcov vláda Igora Matoviča vnáša chaos a napätie medzi občanov. „Rozkladá právny štát, šliape po základných demokratických princípoch a slobodách ľudí, nerešpektuje iné názory, umlčiava diskusiu a povýšenecky spochybňuje už aj vážne výhrady renomovaných odborných a profesných organizácií,” doplnil Ďurica.

Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) chce dať hlasovať o dôvere vláde. Podľa slov predsedu Roberta Fica strana v pondelok 2. novembra osloví ostatných opozičných poslancov a podajú návrh na vyslovenie nedôvery celej vláde. Dôvodom sú otázniky pri nákupe antigénových testov či celoplošné testovanie na COVID-19, ktoré podľa neho nemá žiadne odborné odôvodnenie.

Vláda rozhoduje v rozpore s princípmi právneho štátu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info