HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ruským vojakom chystajú špeciálne bojové obleky

Vojenský robotický exoskeleton pomáha vojakom pri dvíhaní ťažkých bremien / Shutterstock

Okrem ochrany by mali „vonkajšie kostry“ pomôcť vojakom odolať zvýšenej námahe a prenášať ťažké bremená. Uviedol portál Potokmedia.ru.

Zástupca riaditeľa ruskej spoločnosti Rostech z divízie Dôveryhodné platformy a odboru Robotických komplexov, Maxim Skokov uviedol, že pre ruskú armádu vyvíjajú naraz niekoľko typov exoskeletov.

Nie je tajomstvom, že budúcnosť bojových operácií pechoty sa skrýva práve za používaním „vonkajšej kostry“ vojaka. Takýto špeciálny oblek by mal umožniť prenášať ťažké bremená a chrániť pred vážnym zranením.

V Rusku sa vývojom noviniek tohto druhu zaoberá Ústredný výskumný ústav robotiky a technickej kybernetiky. Ruskí inžinieri už vyvinuli niekoľko variantov oblekov v snahe prispôsobiť ich individuálnym podmienkam.

Erdogan plne podporuje bratský Azerbajdžan proti „arménskej okupácii“

Prvý. Je určený pre pochodové misie. Umožní vojakom presuny na veľké vzdialenosti a efektívne vykonávať dynamické bojové činnosti.

Druhý. Má slúžiť „sedavým špecialistom“. Ide napríklad o ostreľovačov alebo ženistov narábajúcich s ťažkou technikou.

Tretí. Tento typ je určený pre manipuláciu s rôznym nákladom. Má umožniť prenášať ťažšie predmety.

Ruská spoločnosť Rostech už pred časom predstavila špeciálne obleky pre bežných pracovníkov. Používateľov chráni pri nadmernej fyzickej námahe a zdvojnásobuje produktivitu ich práce.

„Trump teraz môže na sebe otestovať svoje nápady na liečbu“, zaznieva ironicky internetom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info